چطور با بازاریابی ویدئویی برند مان را نجات دهیم


چگونه با بازاریابی ویدئویی برند مان را نجات دهیم!

اسرار بازاریابی ویدیویی: چگونه مخاطبان بیشتری را برای تجارت خود جذب کنید

بازاریابی ویدیویی برای نجات برند یا چطور با بازاریابی ویدئویی برندمان را نجات دهیم، عنوانی است که موجب شده شما این مقاله را دنبال کنید تا بدانید چگونه می توان با استفاده از بازاریابی ویدیویی برندتان را مطرح و در ذهن مخاطبان ماندگار کنید.
محتوای ویدیویی در همه جا وجود دارد و اهمیت آن برای بازاریابی، دائماً در حال افزایش است. طبق آمار ، 50٪ از افرادی که از اینترنت استفاده می کنند، به صورت روزانه ویدیو های آنلاین، تماشا می کنند. سیسکو پیش بینی می کند تا سال 2021 محتوای ویدیو 82٪ از کل ترافیک وب را به خود اختصاص دهد. محبوبیت محتوای ویدیویی به دلیل راحتی آن است. فیلم ها به شما امکان می دهند اطلاعات زیادی را در مدت زمان محدود منتقل کنید، مصرف آنها آسان تر و جذاب تر از سایر انواع محتواهای بازاریابی است.

فیلم ها احساسی هستند. بنابراین، آنها نه تنها برای بینندگان جالب اند بلکه شرکت ها را قادر می سازند با مخاطبان خود روابط محکمی برقرار کنند. بازاریابان به خوبی می دانند که محتوای ویدیویی چه مزایایی برای مشاغل به همراه دارد، با این حال، این نوع از محتوا نیز، با چالش های خاصی همراه است.

مردم هر روز و از همه جا، پیام های بازاریابی و تبلیغاتی دریافت می کنند. در نتیجه، پس از مدتی، دیگر به پیام های تبلیغاتی توجه نمی کنند. اما چطور می شود کاری کرد که مخاطبان به تبلیغات توجه کرده و حتی آنها را به اشتراک بگذارند. تبلیغات مدرن باید بتواند سردرگمی مخاطب را از بین برده، و مسیر پیش رو را برای او هموار و روشن کند.

اگر می خواهید مخاطبان خود را درگیر نگه دارید، باید تمام مدت محتوای تازه تولید کنید. اما به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که اگر هدف خاصی نداشته باشد، حتی محتوای با کیفیت نیز بی فایده است. فراخوانی برای اقدام و فروش در بازاریابی ویدیویی با هدف ساختن هر قطعه از مطالب معنی دار است و آن را به بخشی از برنامه بازاریابی شما تبدیل می کند.

بازاریابی ویدیویی راهی قدرتمند برای دستیابی به مشتری های آینده نگر و موجود است. نکته جالب اینجاست، که اگرچه شما ممکن است از روشهای جایگزین برای تبلیغ تجارت یا برند خود مانند رسانه های اجتماعی، ایمیل و بازاریابی سنتی استفاده کرده باشید، اما باید بدانید بازاریابی ویدیویی احتمالاً قصد دارد تا برداشت شما را برای همیشه تغییر دهد. اما، قبل از آن اجازه دهید چند مورد را روشن کنیم.

بازاریابی ویدیویی چیست؟

بازاریابی به عنوان یک فعالیت تبلیغاتی تعریف شده، که هدف آن اطلاع رسانی به مردم در مورد شغل، خدمات و یا محصولات شماست. در اکثر اوقات، بازاریابی به معنای فروش مستقیم نیست بلکه به مردم این امکان را می دهد تا بدانند که شما، چیزی را که آنها ممکن است لازم داشته باشند، را دارید.

روشهای بازاریابی سنتی محدود به چند فعالیت تبلیغاتی مانند بیلبوردها، تبلیغات تلویزیونی، بروشور و رویدادها بود. با این حال، با پیشرفت اینترنت، همه چیز تغییر کرده است. استراتژی های دیجیتال مارکتینگ بیشتر از آنچه فکر می کنید وجود دارد، اما این مطلب بر استفاده از ویدئو برای بازاریابی محصولات و خدمات تأکید دارد.

بازاریابی رسانه های اجتماعی به بهترین وجه این امر را نشان می دهد، که در این صورت، با مثلاً پیج اینستاگرام، یک تجارت خود را معرفی و از همان طریق با مخاطبان و مشتریان ارتباط برقرار کرده و با امکان نظر دهی، دنبال کنندگان را درگیر می کند. هدف این است که بدانند افراد می توانند در مورد تجارتشان چه فکری می کنند و یا چه نظری دارند، که در واقع این امکان به شکلی بزرگ، به یک تجارت یا شرکت کمک می کند تا خدمات خود را بهبود بخشد.

اما، قبل از تحقیق در مورد دلایل استفاده از ویدیو برای بازاریابی، در مورد ویدیو هایی که می خواهید داشته باشید باید به این موارد توجه کنید؛

نکته مهم این است که اگر می خواهید سطح بیشتری از تعامل و توجه را از سوی بینندگان بدست آورید، باید ویدئو های با کیفیت بالایی را به آنان ارائه دهید. معمولاً فیلم هایی که داستانی قدرتمند را روایت می کنند بیش از 60 ثانیه اجرا نمی شوند.
ویدیوهای بازاریابی باید مختصر و قابل توجه باشند. این خطر را برای گفتن داستان های طولانی غیر ضروری به بینندگان نکنید.
پیام موجود در ویدئو باید آموزنده، سرگرم کننده و یا هر دو باشد.
همواره در صدد برانگیختن یک احساس خاص در بیننده باشید.به عبارت دیگر کامل کردن پاسخ های عاطفی با استفاده از فیلم های بازاریابی را بررسی کنید.
اطمینان حاصل کنید که کیفیت صوتی عالی است، زیرا این امر نیز تأثیر زیادی در افرادی که ویدیوهای بازاریابی شما را تماشا می کنند، خواهد گذاشت.
در انتهای ویدیو باید راه های تماس با شما و برندتان و یا امکان لینک دهی وجود داشته باشد.

مزایای بازاریابی ویدیویی
اکنون، چند دلیل قدرتمند را بیان می کنیم که چرا همه باید بازاریابی ویدیویی را برای تجارت خود بپذیرند؛

1. یک روش قدرتمند برای شروع مکالمات

شروع گفتگوها می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر شغل شما هنوز جدید است و بیشتر مردم از آن چیزی نمی دانند. با این وجود، اگر یک فیلم تبلیغاتی تهیه کنید، دیگر مشکلی از این بابت نخواهید داشت. چرا که تماشای ویدیو در مردم احساس آشنایی ایجاد می کند.

2. تیزرهای ویدئویی در ایجاد شخصیت برند، به شما کمک می کنند

بسیاری از افراد احتمالاً تعجب می كنند كه هوش مصنوعی چگونه بر بازاریابی تأثیر خواهد گذاشت. شخصیت سازی برای برند با استفاده از محتوا به تنهایی دشوار خواهد بود زیرا درصد کمی از مخاطبان متن های توضیحی برند شما را دیده و خیلی کم تمایل پیدا می کنند که آن را بخوانند.

اما، ویدیو ها با چهره یک انسان واقعی که داستانی را بیان می کند، و مخاطب را شگفت زده می کنند. بینندگان می توانند خدمات یا محصولات شما را بشناسند و از این طریق با پیام تبلیغاتی شما بیشتر درگیر شوند.

3. به زمانی که استفاده کنندگان موبایل برای تماشای ویدیو صرف می کنند، توجه کنید

امروز میلیون ها نفر ساعت ها در حال تماشای ویدیو در شبکه های اجتماعی هستند و با این کار می توانید تصور کنید که اگر یک دقیقه یا کمتر را صرف ویدئوی بازاریابی شما کنند، تجارت شما را چگونه متحول می کند.

مطالعات اخیر نشان می دهد که حدود 90٪ از مصرف کنندگان قبل از تصمیم گیری در مورد خرید، فیلم ها را بر روی تلفن های همراه تماشا می کنند. با گسترش شبکه های اجتماعی، تماشای ویدیو، هرساله درصد قابل توجهی افزایش می یابد، شکی نیست که این انقلابی است که بازاریابی ویدیویی در سال های اخیر ایجاد کرده است.

4. یک راه عالی برای ایجاد اعتماد به مشتری

با استفاده از متن بازاریابی ساده، نمی توانیم خوانندگان را به راحتی متقاعد کنیم. علاوه بر این، تماشای ویدیو به عنوان یک محرک در مخاطب عمل می کند. می توان تنها با گفتن یک داستان تجاری، که به طور خلاصه در یک تیزر و ویدیو 60 ثانیه ارائه می شود، ایجاد اعتماد و روابط طولانی مدت با مشتری را آسان تر کرد.

ویدیو به شما کمک می کند واکنش عاطفی سریع بینندگان را برانگیزید. شاید به همین دلیل است که میلیون ها کانال در شبکه های اجتماعی همچنان بر مخاطبان و دنبال کنندگان گسترده خود پیروز می شوند.

5. روشی هوشمندانه برای جلب توجه خریداران تنبل

خریداران مدرن همیشه مایل به دیدن محصولات یا خدماتی که انتخاب می کنند هستند، اما مردم به سختی برای خواندن پست های تبلیغاتی طولانی وقت می گذارند و وقتی این مسئله با خریداران تنبل مواجه می شود، داستان بدتر هم می شود. اما ویدیوهای تبلیغاتی به هوشمندانه ترین روش در این دسته از مشتریان اثر گذاشته و به روشی جذاب پیام تبلیغاتی را به آنان منتقل می کند.

6. یک روش مؤثر برای رقابت با برندهای دیگر

حقیقت این است که بسیاری از مشاغل سنتی هنوز بازاریابی ویدیویی را نپذیرفته اند، و شاید به این دلیل است که آنها هنوز با یک مغلطه گیر افتاده اند که انجام این کار گران است.

خوب، استفاده از این استراتژی برای بازاریابی مشاغل شما نه تنها ضربه بزرگی به رقبا وارد می کند، بلکه با استفاده از روش های مدرن تولید ویدیو این کار کاملا به صرفه و اقتصادی است و به راحتی می توان، با هزینه های بسیار مناسب، ویدئو های با کیفیت عالی در اختیار داشت. تیزر مارکت یکی از این روش های مدرن است که هم در هزینه و هم در زمان شما صرفه جویی کرده، و کیفیتی فوق العاده را در اختیار شما قرار می دهد تا با آن کمپین بازاریابی ویدئویی خود را شروع کنید.

در پایان، مطالعات نشان می دهد که مردم، ویدیوهایی را که مشاهده می کنند بیشتر از پست های نوشتاری به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند. بنابراین، بازاریابی که می خواهد از این دانش بیشترین استفاده را کند، باید دکمه های اشتراک را در زیر فیلم های خود بگنجاند و منتظر بماند که جادو درست قبل از چشمان شما اتفاق بیفتد و به راحتی محتوای خود را به صورت آنلاین ویروسی کنید.

برای داشتن یک محتوای ویدیویی و تیزر با کیفیت با ما در تماس باشید.

برای استفاده از گنجینه ی عظیمی از تیزرهای آماده و حرفه ای در تیزر مارکت جستجو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =