ساخت موشن گرافیک

تیزر تبلیغاتی مجموعه پرومیزد

موشن گرافیک | هزینه ساخت موشن گرافیک،

آشنایی با سبک های موشن گرافیک و همه چیز درباره ی آن

ساخت موشن گرافیک؛ در ابتدا بهتر است بگوییم اگر به دنبال سفارش یک موشن گرافیک هستید و یا ایده ساخت تیزر موشن گرافیک برای کسب و کارتان به ذهن شما خطور کرده است، و یا اگر نیاز دارید تا یک مفهوم پیچیده را به یک مفهوم ساده تبدیل کنید، اما نمی دانید چه نوع ویدیویی را باید انتخاب کنید، این مقاله، انتخاب را برای شما آسان تر می کند.

پاسخ این است: موشن گرافیک

موشن گرافیک چیست؟
موشن گرافیک دو بعدی

برخی نمونه های تیزر موشن گرافیک

ساخته شده توسط تیم تیزرمارکت

ساخت موشن گرافیک تلفیقی
تیزر تبلیغاتی معرفی فروشگاه اینترنتی
ساخت موشن گرافیک تلفیقی
ساخت موشن خلاقانه
ساخت موشن گرافیک تلفیقی
ساخت تیزر استودیویی تلفیق موشن گرافیک و رئال
ساخت موشن گرافیک با تکنیک سه بعدی
ساخت تیزر علمی تبلیغاتی
ساخت تیزر معرفی مرغ سمین 2
ساخت تیزر معرفی مرغ سمین

موشن گرافیکس یا موشن گرافیک چیست و چرا تا این اندازه مورد توجه صاحبان کسب و کارها قرار گرفته است؟

موشن گرافیک ترکیبی اغواکننده از طراحی گرافیک، فیلمسازی و انیمیشن است.

موشن گرافیکس که به اختصار در ایران موشن گرافیک یا گرافیک متحرک خوانده می شود، سبکی از فیلم است که به دلیل جذابیت بالا، در اختیار تبلیغات قرار گرفته تا شرکت ها، خدمات و راه حل های خود را به روشی بسیار چشم نواز نشان دهند.

گرافیک های متحرک ویدیویی جذابیت بسیار زیادی برای صاحبان خدمات و برندها دارند چرا که به راحتی می توانند پیچیده ترین خدمات ارائه شده توسط آنها را توضیح دهند. ویدیو های موشن گرافیک یک راه خوب برای جلب توجه بینندگان است تا با صحنه های جذاب و رنگارنگ و بازیگوش توجه آنها را جلب کند و این همان چیزی است که آنها دوست دارند.

اما، استفاده از موشن گرافیک برای برند شما و داستانی که سعی دارید آن را تعریف کنید چه مزیتی دارد؟

ویدئوهای موشن گرافیک نه تنها از نظر جذابیت بصری قابل توجه اند، بلکه می توانند منجر به افزایش درگیری مخاطبان با برند شوند.

ما در این جا این سبک از ویدئو را تحلیل می کنیم چرا که بهترین گزینه برای توضیح یک ایده بوده و حتی می تواند استراتژی بازاریابی شما را نیز ارتقا بخشد. پس بیایید به این موضوع نگاهی بیندازیم!

ساخت موشن گرافیک
سفارش ساخت موشن گرافیک

ویژگی های اصلی موشن گرافیک که آن را از سایر تکنیک ها متمایز می کند

چرا و چگونه؟

اما چرا موشن گرافیک برای توضیح و معرفی ایده ها بسیار مناسب است و یا چه چیزی در آن باعث می شود محتوای کاملی برای بازاریابی محصول یا برند شما باشد؟!

ابتدا بهتر است با ویژگی های موشن گرافیک که آن را از سایر تکنیک ها متمایز کرده است بیشتر آشنا شویم .

همانطور که توضیح دادیم، موشن گرافیک یا همان گرافیک متحرک، بسیار مناسب برای توضیح مفاهیم دشوار و اطلاعات سخت است. ما چندین نوع ویدیوی توضیح دهنده داریم، اما چه چیزی باعث تمایز موشن گرافیک از سایر ویدئو ها می شود؟

در اینجا، به ویژگی ها و مزایای موشن گرافیک نگاهی می اندازیم تا درک عمیق تری داشته باشید؛

ویژگی ها و مزایای موشن گرافیک

 1. ظرافت: به نظر می رسد پیچیده تر از انواع دیگر فیلم های توضیح دهنده است.
 2. تشریفات: می تواند ظاهر “جدی” و “حرفه ای” ای را داشته باشد که مشاغل و شرکت ها به دنبال آن هستند.
 3. رنگ های روشن: در تیزر های موشن گرافیک از پالت های رنگی واضح که برای اهداف آموزشی استفاده می کنند، استفاده می شود.
 4. ساده سازی: دارای قدرت شگفت انگیزی برای ترکیب ایده های پیچیده و داده های سخت مانند آمار، نمودارها، اعداد و موارد دیگر است.
 5. سرگرم کننده: می تواند محتوای خسته کننده را به یک فیلم بسیار سرگرم کننده تبدیل کند.
 6. قیمت مناسب: تیزر های موشن گرافیک برخلاف تیزر های رئال که ممکن است هزینه های زیادی را صرف اجرای دکور، بازیگر، فیلمبرداری و … کند و یا تیزرهایی با تکنیک سه بعدی که هزینه های بالای رندرینگ، مدلینگ، کامپوزیت و … را ایجاد می کنند، می تواند قیمت مناسب تر و صرفه جویانه تری داشته باشد.

به جرأت می توان گفت ویدئوهای موشن گرافیک، یکی از برجسته ترین انواع ویدیوهای توضیح دهنده هستند.

در زیر نمونه ای از تیزر موشن گرافیک را تماشا کنید؛ این تیزر برای یک برند قالیشویی تولید شده که در ابتدا ممکن است تصور شود ارائه چنین تیزری برای این دسته از مشاغل امکان پذیر نیست!

نمونه یک تیزر موشن گرافیک در ترکیب با انیمیشن ساده

جدای از تمام ویژگی هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، می خواهیم به 3 ویژگی اصلی در مورد تیزرهای موشن گرافیک اشاره کنیم که سایر سبک ها و ویدئوهای توضیح دهنده فاقد آن هستند.

ویژگی شماره 1: ویژوال های خیره کننده

تاکنون کاملاً درباره نقش اصلی که محتوای بصری در فرآیند انتزاع و ساده سازی مفاهیم ایفا می کند، کاملاً آگاه هستید. طرح های گرافیکی مانند نمودار، نقشه ها و چیدمان ها بسیار قابل درک تر و به یاد ماندنی تر از هر مقاله طولانی و کسل کننده ای هستند. حالا، به تمام امکاناتی فکر کنید که ترکیب گرافیک و حرکت می تواند برای شما به ارمغان بیاورد! این سبک، برای حفظ توجه مخاطبان شما در حین نمایش اطلاعات سخت به روشی جالب و جذاب بسیار مفید است.

ویژگی شماره 2: گرافیک زنده

ما می دانیم که طراحی گرافیک مهم است و همچنین منشأ این دسته از ویدئوهاست، اما انیمیشن نیز به همان اندازه مهم است! چرا که می تواند زندگی را به گرافیک استاتیک بیاورد و بدون آن کارایی نخواهد داشت. یکی از سودمندترین دارایی های ویدئوهای موشن گرافیک، توانایی آن در توضیح مفاهیم پیچیده با گرافیک های متحرک است. به این ترتیب بینندگان شما می توانند در عرض چند ثانیه همه چیز را درباره محصول شما بیاموزند!

ویژگی شماره 3: امکان تلفیق با سایر ویدیوهای توضیح دهنده

در صورتی که شرکت شما برای معرفی محصول یا خدمات خود نیاز به اضافه کردن مقداری احساسات یا داستان پردازی به تیزر، یا ترکیب و تلفیق موشن گرافیک با انواع دیگر فیلم های توضیح دهنده، داشته باشد، در این سبک کاملا امکان پذیر است. در برخی موضوعات، موشن گرافیک ممکن است گاهی به تنهایی کافی نباشد و نیاز است تا فضاسازی و موارد دیگری به ویدئو و تیزر اضافه شود، به همین دلیل می توانید از دو سبک مختلف به صورت تلفیقی استفاده کنید تا آن را گرم و جذاب تر کنید. به عنوان مثال، اضافه کردن یک شخصیت متحرک، آن را سرگرم کننده تر، جذاب تر و گیرا تر می کند. موشن گرافیک اورجینال

قیمت موشن گرافیک

تعرفه ساخت تیزر موشن گرافیک

لیست تعرفه موشن گرافیک (1400)

ردیفخدماتپلن A+پلن Aپلن Bپلن C
1موشن گرافیک حداکثر 30 ثانیه8,000,000 تومان7,000,000 تومان6,000,000 تومان5,000,000 تومان
2موشن گرافیک یک دقیقه ای140,000,000 تومان13,000,000 تومان11,000,000 تومان9,000,000 تومان
3موشن گرافیک 2 دقیقه ای22,000,000 تومان20,000,000 تومان17,000,000 تومان15,000,000 تومان
4موشن گرافیک سه بعدی حداکثر 30 ثانیه16,000,000 تومان14,000,000 تومان12,000,000 تومان10,000,000 تومان
5موشن گرافیک سه بعدی یک دقیقه ای28,000,000 تومان24,000,000 تومان20,000,000 تومان18,000,000 تومان
جدول حداقل قیمت ساخت موشن گرافیک – 1400

جدول تعرفه ی تولید انیمیشن ( سال 99-1398)

ردیفخدماتپلن A+پلن Aپلن Bپلن C
1انیمیشن بین 15 تا 30 ثانیه (2 بعدی)120,000,000 ريال100,000,000 ريال85,000,000 ريال
2انیمیشن بین 42 تا 60 ثانیه (2 بعدی)185,000,000 ريال125,000,000 ريال100,000,000 ريال
2انیمیشن بین 15 تا 30 ثانیه (3 بعدی)200,000,000 ريال170,000,000 ريال150,000,000 ريال
4انیمیشن بین 42 تا 60 ثانیه (3 بعدی)380,000,000 ريال325,000,000 ريال290,000,000 ريال
جدول میانگین قیمت ساخت انیمیشن تبلیغاتی در سال 99-1398 در ایران
ساخت تیزر تبلیغاتی
چه زمانی استفاده از تیزر موشن گرافیک مناسب است؟

علیرغم داشتن اطلاعات زیادی در مورد موشن گرافیک، هنوز هم ممکن است مطمئن نباشید که آیا این سبک از ویدیو و تیزر برای نیازهای شما مناسب است یا خیر؟! چند ثانیه زمان صرف کنید و قبل از تصمیم گیری در مورد هر چیزی، از خود این سؤالات را بپرسید.

آیا شرکت شما مشخصات “رسمی” و “حرفه ای” دارد؟

اگر محصولی که می فروشید یا خدمتی که ارائه می دهید نیاز به ارتباط حرفه ای و یک صدای حرفه ای دارد تا شما را به دیگران معرفی کند، می توانید موشن گرافیک را در برنامه بازاریابی خود لحاظ کنید.

آیا می خواهید تیزر شما پیچیده به نظر برسد؟

با استفاده از تکنیک موشن گرافیک، می توانید این کار را بیش از هر نوع تیزر دیگری انجام دهید.

آیا باید اطلاعات سخت را جذاب تر کنید؟

تیزر های موشن گرافیک بهترین ابزار برای مقابله با داده های سخت مانند اعداد، نمودارها و داده های آماری هستند. بنابراین اگر شرکت شما نیاز به برقراری ارتباط با این نوع از پیام و جذابیت بیشتر آن برای مخاطب دارد، تیزر موشن گرافیک بهترین راه پیش روی شماست.

آیا شما نیاز دارید که ایده های دشوار را پشت سر بگذارید اما همچنان آموزنده و جذاب باشید؟

همه می دانیم که تصاویر در روند یادگیری قدرتمندتر از متن هستند. اما تصور کنید که تصاویر در حال حرکت باشند، آنوقت چقدر بیشتر می توانید یاد بگیرید و همه چیز به خوبی در حافظه تان حک کنید؟ موشن گرافیک از قابلیت آموزشی خوبی برخوردار است و به شما این امکان را می دهد که در عین جذاب و فانتزی بودن، بسیار آموزشی باشید.

آیا شرکت شما بیشتر به داده های سخت مانند مالی یا IT متصل است؟

موشن گرافیک دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. حتی اگر شرکت شما B2B یا B2C باشد، این فرمت ویدیویی می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات انتزاعی را به یک نوع قابل فهم و جذاب تبدیل کنید.
در این مورد نیز موشن گرافیک را می توان با انواع دیگر انیمیشن ها ترکیب کرد. مثلا با اینفوگرافیک ها و … .

لازم نیست همیشه برای معرفی محصول یا خدمات خود از تیزر های رئال و فیلمبرداری به روش سنتی استفاده کنید، بهتر است در کمپین های تبلیغاتی خود حتما یک تیزر موشن گرافیک را نیز در نظر داشته باشید و از مزایای آن بهره ببرید. تیزر های موشن گرافیک بسیار انعطاف پذیر هستند و همین مسئله باعث خاص بودن آنها نیز می شود.

ترکیبی از گرافیک های جذاب و متحرک در ساخت موشن گرافیک، می توانند مفاهیم انتزاعی را به گونه ای بیان کنند که سایر فیلم ها به صورت جداگانه نمی توانند. در زیر می توانید چند نمونه تیزر موشن گرافیک را تماشا کنید:

موشن گرافیک تلفیقی ساده

در برخی مواقع، در ساخت موشن گرافیک ممکن است نیاز به حضور کاراکتر در فضاهای مختلف تیزر و معرفی خدمات به گونه ای باشد، که ارتباط مستقیم با انسان ها داشته و نیاز است این ارتباط در تیزر به وضوح دیده شود. به راحتی می توان با اضافه کردن کاراکتر های مختلف و جذاب به تیزر، مفاهیم برند را به طور کامل تشریح و معرفی کرد. این مسئله ای است که بسیاری از برندها به آن نیاز دارند، و یک راه حل خوب، اضافه کردن شخصیت های خنده دار است که می تواند ویدیوی شما را جذاب تر و گیراتر کند. در اینجا می توانید یک نمونه جالب را مشاهده کنید:

موشن گرافیک کیف مینیون ها

خلاصه

در طول این مقاله ( ساخت موشن گرافیک )، ما توضیح دادیم که موشن گرافیک چیست و چگونه این تکنیک می تواند بدون از دست دادن توجه مخاطب، تعامل را بالا ببرد. علاوه بر این، تمام ویژگی ها و مزایایی را که می توانید در موشن گرافیک و قدرت تماشایی آن پیدا کنید، برای تبدیل اطلاعات پیچیده به یک پیام روشن و ساده به دست آوردیم. و این همان چیزی است که این سبک را در بین سایر تکنیک ها محبوب می کند. از طرف دیگر، اگر شما نیاز به ویژگی هایی از تکنیک های دیگر دارید، این نیز کاملاً امکان پذیر است، زیرا موشن گرافیک بسیار متنوع است و می توان با سهولت آنها را با عناصر و سبک های دیگر ترکیب کرد.

آیا می خواهید آن را در عمل مشاهده کنید؟ این تیزر های تبلیغاتی متنوع را تماشا کنید!

ما در طول فعالیت حرفه ای خود در تیزر مارکت ، تیزرهای مختلف زیادی تولید کرده ایم. هرکدام برای تأمین نیازهای مشتری، متفاوت و سفارشی تولید شده اند. اگر آمادگی دارید که اولین تیزر موشن گرافیک را برای شرکت تان داشته باشید، با ما تماس بگیرید تا به بهترین شکل در پیشرفت کسب و کار تان به شما کمک کنیم.

توجه داشته باشید این قیمت ها با قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی در تیزر مارکت متفاوت است برای مشاهده ی قیمت های تیزر مارکت لطفا به محاسبه گر قیمت تیزرهای تبلیغاتی مراجعه نمایید.

محاسبه گر قیمت انواع تیزر

به منظور محاسبه ی آنلاین قیمت انواع تیزر، روی دکمه ی زیر کلیک نمایید.

لطفا به منظور محاسبه قیمت روی دکمه ی فوق کلیک نمایید.

خرید تیزرهای موشن گرافیک آماده

برای خرید موشن گرافیک های آماده و سفارش بازسازی آنها به تیزر مارکت روی دکمه ی ذیل کلیک نمایید.

سفارش ساخت موشن گرافیک حرفه ای

برای ثبت سفارش ساخت موشن گرافیک اورجینال لطفا روی دکمه ی زیر کلیک نمایید.

نرم افزارهای ساخت موشن گرافیک

از جمله نرم افزارهای مورد استفاده برای ساخت موشن گرافیک می تواند به جمع زیادی از نرم افزار های گرافیکی و فیلم سازی همچون نرم افزار های زیر اشاره نمود. شایان ذکر است که ساخت موشن گرافیک یک نرم افزار جامع و منفرد نداشته و موشن دزاینر می بایست توانایی کار با تعداد بسیار زیادی از نرم افزار ها را داشته باشد.

برخی از نرم افزارهای موشن گرافیک عبارتند از:
 • فتوشاپ
 • ایلستریتور
 • پریمایر
 • افتر افکت
 • سینما فور دی
 • بلندر
 • موکا پرو
 • نیوک
 • و ….

سوالات متداول

آیا تیزر مارکت ساخت موشن گرافیک به صورت اورجینال و اختصاصی هم انجام میدهد؟

بله، تیزر مارکت با استفاده از بهترین و توانمند ترین طراحان گرافیک و موشن گرافیک که همگی از فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های کشور می باشند، خدمات ساخت تیزر موشن گرافیک اختصاصی را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد.

برای ساخت موشن گرافیک چه کار کنیم؟

جهت سفارش ساخت موشن گرافیک کافی است از طریق شبکه های اجتماعی مثل واتسآپ یا تلگرام و یا از طریق تماس تلفنی در خواست خود را با ما درمیان بگذارید، همچنین از طریق فرم سفارش ساخت تیزر های تبلیغاتی که در سایت قرار دارد نیز در خواست شما برای ما ارسال می گردد و کارشناسان ما به محض دریافت فرم با شما تماس می گیرند.

مراحل ساخت موشن گرافیک چگونه است؟

پس از ثبت سفارش، ابتدا پیامی را که می خواهید به مخاطبانتان منتقل شود، به ما اعلام کرده و ما سناریو تیزر را برای شما تنظیم می کنیم. پس از تایید سناریو توسط سفارش دهنده محترم مراحل ساخت تیزر و ضبط نریشن انجام شده و نهایتا نسخه پریویو جهت تایید ارسال می گردد.

آیا من می توانم در پروسه ساخت موشن گرافیک نظرات و پیشنهاداتم را اعلام کنم؟

در هر مرحله می توانید نظرات و پیشنهادات خود را به ما اعلام کنید و ما آن را در تیزر شما اعمال می کنیم.

هزینه و تعرفه ساخت موشن گرافیک در تیزر مارکت چقدر است؟

تعرفه ساخت موشن گرافیک اختصاصی در جدول مندرج در همین صفحه اعلام گردیده است.

برای ساخت موشن گرافیک چقدر زمان نیاز است؟

]معمولا ساخت موشن گرافیک به 10 تا 14 روز کاری زمان نیاز دارد. این زمان برای ساخت موشن گرافیک فورس می تواند کوتاه تر باشد.

شرایط و نحوه پرداخت ساخت تیزر موشن گرافیک در تیزر مارکت به چه صورت است؟

50 درصد مبلغ ساخت + هزینه نریشن را ابتدا پرداخت می کنید و مابقی آن را بعد از دریافت نسخه پریویو تیزر

برخی دیگر از نمونه تیزرهای موشن گرافیک ما

موشن گرافیک خلاقانه و موزیکال تلویزیونی
موشن گرافیک مناسبتی
گرافیک متحرک تلویزیونی
موشن معرفی محصول

آیا هنوز سوالات بیشتری دارید؟

کارشناسان ما آماده ی پاسخگویی به شما هستند