وایرال ویدئو مارکتینگ

وایرال ویدئو مارکتینگ – محتوای اشتراک پذیر ویدئویی

آیا شما هم به فروش بیشتر محصولات و خدمات خود فکر می کنید؟

آیا می شود با یک محتوا یک روزه مرزهای تبلیغات را در فضای مجازی در نوردید و به بازدیدهای میلیونی رسید؟ آیا می شود با یک برند کاملا ناشناس را بدون تبلیغ در تلویزیون و فقط در فضای مجازی به همه معرفی نمود؟ آیا تا به حال واژه ی «بازاریابی ویروسی» یا بازاریابی ویروس وار را شنیده اید؟ وایرال ویدئو مارکتینگ یا همان بازاریابی ویدئویی ویروسی چطور؟

وایرال ویدئو مارکتینگ، بازاریابی ویروسی ویدئویی

وایرال مارکتینگ چیست ؟

بازاریابی ویروسی یا تبلیغات ویروسی یک استراتژی تجاری است که از شبکه های اجتماعی موجود برای تبلیغ یک محصول استفاده می کند. در واقع روشی در بازاریابی دیجیتال است که بر استفاده از فضای مجازی برای افزایش آگاهی از برند ( Brand awareness) از طریق یک فرایند ویروس وار مبتنی است. در این شیوه، از بازاریابی، معمولا با استفاده از محتواهای اشتراک پذیر (shareable contents) تلاش می شود در کوتاه ترین زمان ممکن به عده ی زیادی از افراد دسترسی پیدا نمود. همچنین در این شکل از بازاریابی، اتکاء به علایق کاربران شبکه های اجتماعی برای افزایش قدرت منتشر شوندگی محتوا مهم ترین مساله به حساب می آید.

حتما برای شما هم پیش آمده که یک محتوای جذاب ویدئویی را در اینترنت یا شبکه های اجتماعی ای دیده اید و بلا درنگ آن را برای دیگر کاربران، اعم از دوستان و آشنایان خود به اشتراک گذاشته اید. به بیان ساده وایرال مارکتینگ یعنی ساخت محتواهای اشتراک پذیر و خود منتشر شونده.

اگر چنین محتوایی بسازید نیمی از راه را رفته اید و در نیم دیگر نیز هزینه های پخش و تبلیغ محتوا را ذخیره می کنید. زیرا یکی از مهم ترین قسمت هایی که تاثیر زیادی بر موفقیت یک کمپین ویدئو مارکتینگ دارد، پخش ویدئو و پرداخت هزینه به کانال ها و صاحبان پیج ها در شبکه های اجتماعی است، تا بتوانید برای ویدئوی خود مخاطب و بازدید بگیرید. اما یک محتوای وایرال بدون پرداخت کمترین هزینه ای به صورت ویروسی منتشر می شود. و شما از پرداخت هزینه های بعدی بی نیاز می شوید.

وایرال ویدئو مارکتینگ یعنی چه؟

حال تصور کنید یه ویدوئوی جذاب برای معرفی شما یا برند شما ساخته شده است، که سوار بر امواج علایق کاربران شبکه های اجتماعی، شما را به مقصودتان می رساند. به نظرتان 2 میلیون بازدید در 24 ساعت بازدید مناسبی است؟

اشتباه نکنید، این رقم رقم بسیار بالایی است و اگر بخواهید به روش های معمول به این میزان بازدید واقعی دست یابید، باید حداقل چند صد میلیون تومان پول بپردازید. اما ما برایتان این کار را به راحتی انجام می دهیم.

نکته ی دیگر محتوایی است که به شخصیت و جایگاه برند شما آسیبی وارد نکند. که این را نیز متخصصین ما به خوبی آگاهند.

نمونه ای از وایرال ویدئو مارکتینگ

تبلیغ وایرال شده ی بنز

راهکار فروش بیشتر؟

آیا این روش، شیوه ای برای فروش برخی محصولات است؟ یا می توان برای همه ی محصولات از آن استفاده نمود؟

این روش، شیوه ای برای فروش محصولات است و هم روشی برای معرفی برند یا محصولات شما به مخاطبان تان.

برای اطلاع از جزئیات دقیق طراحی و اجرای کمپین وایرال ویدئو مارکتینگ با تلفن 09194102717 تماس حاصل نموده. و یا نسبت به تکمیل فرم زیر اقدام فرمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

وایرال ویدئو مارکتینگ

درخواست کمپین وایرال ویدئو مارکتینگ

وایرال ویدئو مارکتینگ

چگونه یک کمپین وایرال ویدئو مارکتینگ اجرا کنیم؟

برای اجرای یک کمپین وایرال ویدئو مارکتینگ کافی است یک ویدئوی جذاب داشته باشید و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. حالا باید منتظر بمانید تا فیوز روشن شود و کاربران شروع به اشتراک گذاری آن کنند.

به دلیل سرعت و سهولت در اشتراک، شبکه های اجتماعی زیستگاه طبیعی این نوع بازاریابی هستند. گسترده ترین انواع آن امروزه، ایجاد فیلم های احساسی، شگفت آور، خنده دار یا بی نظیر است که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند.

دو نوع استراتژی در مورد ویدئو های وایرال وجود دارد: در حالت اول ، کاربر از لحظه اول می داند که در حال مشاهده تبلیغات یا محتوای ویدئویی برندی است، در حالی که در حالت دوم مشارکت برند پنهان است و بعداً فاش می شود.

اگر بخواهید از حالت دوم یا تکنیک بازاریابی پنهان استفاده کنید،باید بسیار مراقب باشید که کاربر احساس فریب نکند، زیرا ممکن است فعالیت ویروسی علیه شما انجام شود.

مهم نیست که چه استراتژی را انتخاب می کنیم ، به یاد داشته باشید که یک ویدئوی خوب و دارای ایده جای خود را در میان کاربران پیدا می کند.

وایرال ویدئو مارکتینگ
وایرال ویدئو مارکتینگ

مزایای بازاریابی ویدئویی ویروسی یا همان وایرال ویدئو مارکتینگ

کاهش هزینه و حذف هزینه های پخش ویدئو ؛ آنچه که این دسته از محتواها را متمایز می کند این است که کاربران بخش قابل توجهی از کار را برای برند شما انجام می دهند، که در اینصورت هزینه های پخش و خرید تبلیغات یا فضای رسانه ای غیر ضروری حذف می شود.

پتانسیل دستیابی زیاد؛ یک ویدئوی وایرال در اینترنت امکان دستیابی به مخاطبان عظیم بین المللی را بدون نیاز به سرمایه گذاری یک تن پول و یا تلاش اضافی دارد. به همین دلیل ، یک شرکت کوچک یا حتی یک شخص خصوصی می تواند بسیار ویروسی شود.

تهاجمی نیست؛ در واقع در وایرال ویدئو مارکتینگ، کاربر رسانه های اجتماعی کسی است که تصمیم به مشارکت و به اشتراک گذاری مطالب می گیرد، این موضوع باعث بخاطر سپاری برند در ذهن مخاطب شده و درک از برند و تعامل به طور قابل توجهی در مقایسه با اشکال کالاسیک تر تبلیغات افزایش می یابد.

ویدئو های وایرال به ساخت برند شما کمک می کنند؛ اگر واقعاً از منظر خلاقیت به تولید محتوا نگاه می کنید و برایتان مهم است که کاربران تصمیم بگیرند محتوای شما را به اشتراک بگذارند، بدون شک وایرال ویدئو مارکتینگ ابزاری فوق العاده قدرتمند در دستان شماست که به برندسازی و آگاهی مخاطبان از برند شما کمک شایانی می کند.

در پایان نمونه هایی از محتواهای وایرال را ببینید و از آنها لذت ببرید!