چگونه یک کمپین ویدئو مارکتینگ راه اندازی کنیم ؟


راه اندازی کمپین ویدئو مارکتینگ موفق

چگونه یک کمپین ویدئو مارکتینگ راه اندازی کنیم؟”

چطور می توان مخاطب خود را با یک کمپین ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی موفق، راهنمایی کرد؟”
برای تقویت کمپین های بازاریابی، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید، استفاده از محتوای ویدیویی است.

ویدیو یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی در حال حاضر است چرا که باعث تحول و حرکت رو به جلو در کمپین های بازاریابی میشود.

ویدئو نه تنها به شما در تولید آگاهی از برند کمک می کند بلکه باعث می شود از رقابت جا نمانید، و حتی مخاطبان نتان را نیز آموزش می دهد. آنها را در مورد اینکه محصول شما چقدر عالی است متقاعد می کند و سرانجام منجر به فروش بیشتر می شود!

اما می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که، چگونه یک کمپین ویدئو مارکتینگ راه اندازی کنیم؟

اگر بخواهید یک کمپین ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی موفق داشته باشید، باید بدانید که چگونه از محتوای ویدیویی برای برند خود، به روشی هوشمندانه استفاده کنید.

در بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) که همان استفاده از بازاریابی برای جذب مشتریان احتمالی به سمت‌ برند است، بدون این که به مشتری برای توجه کردن و دیده شدن التماس کرد، به خوبی می توان از محتواهای ویدیویی کمک گرفت!

ابتدا باید بدانید که قیف فروش بازاریابی شما چگونه باید باشد. قیف فروش، همان مسیری که مخاطبان یا افراد طی می کنند تا به مشتریان شما تبدیل شوند. این مسیر با انواع متفاوتی از تعامل بین مشتریان و برند شما ترسیم می شود.

برنامه ریزی یک استراتژی بازاریابی موفق به معنای آگاهی از این تعاملات و مراحل است که چشم اندازهای شما نیز شناخته می شود.

اینکه در کدام مرحله مخاطب ویدیوی شما را ببیند و این آگاهی چه هنگامی روی دهد بسیار مهم است. در واقع، منظور ارائه ویدیو صحیح در زمان مناسب است!

اما اینکه، از کدام نوع فیلم ها باید استفاده کنید؟ چه زمانی باید از آنها استفاده کنید؟ و … سوالاتی است که باید به آن ها پاسخ دهیم .

بهتر است بیایید با جزئیات نگاه کنیم!

یک کمپین و استراتژی بازاریابی موفق ویدیویی با دانستن چشم اندازها شروع می شود. بنابراین، ابتدا باید چشم اندازهای خود را مشخص کنید.

بله، داریم درباره تمام افرادی صحبت می‌کنیم که به خرید محصولات شما فکر می‌کنند و ممکن است به مشتریان وفادار برند شما تبدیل شوند! آیا شما از آنچه می خواهند آگاه هستید؟ اونها به چی نیاز دارند؟ شما باید جواب این سوال‌ها را پیدا کنید و بدانید! پاسخ به این سوالات کمک می کند تا درک بهتری از اینکه چه نوع محتوای ویدیویی ای را می توانید برای جلب توجه به چشم انداز های خود ارائه دهید که برای مشتریان تان مفید باشد.

در صورتی که شما، مدل مشتری های ایده آل را در نظر بگیرید می توانید استراتژی درست و موفقی برای برآورده کردن نیاز های مشتریان آینده تان بدست آورید .

بنابراین، به وسیله ارائه محتوای صحیح می توانید نقاط ضعف را شناسایی کنید . این هدف بزرگ و بسیار مهمی است! یک استراتژی بازاریابی ویدئویی موفق بر این اساس استوار است.

90٪ از کاربران می گویند که ویدئو ها در فرآیند تصمیم گیری آن ها تأثیرگذار هستند. پس تردید نکنید! محتوای ویدیو اینجاست که ارزش خود را نشان می دهد. اما هر نوع ویدئویی برای هر مرحله مناسب نیست!

بیایید با جزئیات بیشتری به این موضوع نگاه کنیم …

کمپین بازاریابی ویدئویی با تیزر مارکت
کمپین بازاریابی ویدئویی با تیزر مارکت

نحوه استفاده از ویدئو برای بازاریابی ویدئویی
انواع محتواهای ویدیویی مناسب برای استراتژی بازاریابی ویدیویی شما

بیایید قیف فروش را بررسی کنیم. یک قیف فروش ویدیویی به سه مرحله تقسیم می‌شود که آگاهی، توجه و تصمیم‌گیری نامیده می‌شوند. هدف شما ایجاد نوعی از محتوای ویدئویی ست که این انتظارات را برآورده کند.

اما این چه معنی ای میده؟ معنی آن این است که چشم اندازهای شما به خودتون برمی گرده و سوالات و مشکلاتی که دارید بسته به مرحله‌ای که در آن هستند متفاوت خواهد بود. بنابراین، همان طور که نمی توانید با یک پاسخ به همه سوالات پاسخ دهید با یک ویدئو هم نمی توانید همه ی کارها را انجام دهید . بنابراین ارزش کمپین ویدئویی دقیقا اینجا مشخص می شود که شما باید طیف وسیعی از ویدئو های متنوع را بسته به نوع نیاز مخاطبانتان برای آگاهی بخشی از برند و اهداف و چشم اندازها به آنان ارائه دهید.

شما باید در این مراحل محتواهایی ایجاد کنید که نیازهای مشتریانتان را پاسخ دهد . ایده این است که ، با نوع صحیح محتوای ویدیویی ، شما به صورت ارگانیک مشتری را جذب خواهید کرد.

با این کار ، شما قادر خواهید بود در طی مراحل خرید آنها ، به شیوه ای صحیح روی آنها تأثیر بگذارید. محتوای ویدئویی برای این کار عالی است ، اما باید بدانید که در هر قسمت خاص از قیف از کدام نوع ویدیو استفاده کنید.

بنابراین ، اجازه دهید سه مرحله از قیف ، و بهترین محتوای ویدیویی برای هر یک را مرور کنیم!

شماره 1 بالای قیف: مرحله آگاهی

ابتدای مسیر ، بالای قیف است! این مرحله آگاهی ست؛ این لحظه ای است که در آن، مشتریان آینده شما، چالش های خود و فرصت هایی را که می خواهند دنبال کنند شناسایی می کنند.

برای درک این مرحله ، این سؤالات را از خود بپرسید:

خریداران چگونه چالش های پیش روی خود را توصیف می کنند؟
چگونه آنها به خود در مورد آن آموزش می دهند؟
اگر آنها تصمیم بگیرند که هیچ کاری انجام ندهند، عواقب آن چه خواهد بود؟

تمرکز شما در حال حاضر باید بر این باشد که ویدیوهایتان افراد را آموزش دهد نه اینکه محصولی به آنها بفروشد. دلیلش این است که شما فقط از مشکلات و نیازهای آنان آگاه می شوید و در مورد آنها تحقیق می کنید. آنها به دنبال آموزش خود هستند و این چیزی است که شما باید ارائه دهید.

بنابراین ، فیلم های آموزشی راهی برای شما هستند: پاسخ هایی را که می خواهید به آنها بدهید و اطلاعاتی را که واقعاً مفید هستند و ارزش واقعی ارائه دارند را به آنها بدهید.

یکی دیگر از اهداف شما در این مرحله افزایش دید نسبت به برند شما و محصول شماست. بنابراین، در این مرحله ، ویدئوهای معرفی برند نیز عالی کار می کنند! آنها فقط همین کار را انجام می دهند ، زیرا اولین مرحله از قیف شما مرحله آگاهی است و شما می خواهید آگاهی خود را بالا ببرید!

شماره 2 وسط قیف: مرحله توجه وسط قیف مرحله توجه است. حالا باید توجه آنان را جلب کنید. این لحظه‌ای است که شما باید به دنبال تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان احتمالی خود باشید. در حال حاضر چشم‌انداز شما گزینه‌های مختلفی را مد نظر قرار می‌دهد و به دنبال نوع راه حلی است که برای آن‌ها بهتر است. در واقع از آن‌ها می‌خواهید که شما را انتخاب کنند، اما نمی‌خواهید که این انتخاب کورکورانه باشد؛ بلکه می‌خواهید آن‌ها تحقیقات خود را انجام دهند و شما را با یک تصمیم آگاهانه انتخاب کنند.

برای درک کامل این مرحله ، این سؤالات را از خود بپرسید. خریداران چه گروه‌هایی را مورد بررسی قرار می‌دهند؟ آن‌ها چگونه مزایا و معایب این راه‌حل‌ها را ارزیابی می‌کنند؟ خریداران شما چطور تصمیم می گیرند بهترین راه حل برای آنان چیست؟

دانستن پاسخ این سؤالات به شما در درک کشمکش مشتریان کمک می کند ، و از این طریق ، می توانید محتوای ویدیوی خود را هدف گذاری کنید و بهترین راه حل را به آنها ارائه دهید!

ویدئو های معرفی محصول برای این مرحله عملکرد خوبی دارند، چرا که محصول شما را به خوبی معرفی می کنند، بنابراین مخاطبان شما می تواند قبل از خرید محصول شما را به خوبی بشناسند. حالا شما می توانید از یک فیلم اکشن زنده استفاده کنید یا یک ویدئوی موشن گرافیک!

فیلم های توضیح دهنده نیز بسیاری از امکانات را دارند ، زیرا انواع مختلفی از فیلم های توضیح دهنده وجود دارد ، و شما می توانید یکی را انتخاب کنید که متناسب با نام تجاری شما باشد. این موارد برای نشان دادن مفاهیم دشوار به روشی ساده ، با استفاده از انیمیشن رنگارنگ و تکنیک های قصه گویی زیبا بسیار عالی هستند.

به این مثال نگاه کنید ،می توانید یک فیلم توضیح دهنده را در اینجا مشاهده کنید.

قیف فروش
قیف فروش در بازاریابی

شماره 3 پایین قیف: مرحله تصمیم گیری

مرحله تصمیم گیری قسمت آخر قیف شما و پایان مسیر است. در این مرحله مخاطب شما تصمیم واقعی خرید را خواهد گرفت. اگر می خواهید که آنها در این مرحله، شما را انتخاب کنند، پس محتوای شما باید مورد توجه باشد.

بگذارید چند سوال بپرسیم تا بفهمیم مخاطبان شما به چه فکر می کند:

آنها چگونه گزینه های خود را ارزیابی می کنند؟
چه ویژگی هایی در محصول شما وجود دارد که مخاطبان تان از هر چیز دیگری آن را بیشتر دوست دارند؟
یا برعکس ، کدام ویژگی ها ممکن است برای آنها مشکل ایجاد کند؟
آیا شخص دیگری وجود دارد که باید در تصمیم خرید شرکت کند؟

با پاسخ دادن به این سؤالات، شما می توانید آخرین شک و تردیدهایی که ممکن است تا مخاطبان تان داشته باشند را درک کنید. به این ترتیب، یاد می گیرید که چگونه به این شبهات بطور مؤثر رسیدگی کنید.

عنصر آخری که وجود دارد و نباید آن را دست کم بگیرید این است: اعتماد! اگر مخاطبان شما به نام تجاری و محصول شما اعتماد کنند، اتفاق فوق العاده ای افتاده است. در واقع وقتی به شما اعتماد می کنند، به راحتی اطمینان دارند که محصول شما بهترین گزینه برای آنهاست.

چگونه می توانید با محتوای ویدیویی اعتماد به نفس تجاری ایجاد کنید؟ یک راه این است که با استفاده از توصیفات ویدئویی. ویدئوهای گواهی مشتری بر کیفیت برند و کالا یک روش خارق العاده برای ایجاد انگیزه نهایی برای مشتری شدن به مخاطبان شما است، چرا که مشتریان قبلی برند در مورد تجربیات موفق خود با برند شما صحبت می کنند. شما در واقع افراد واقعی ای را نشان می دهید که داستانهای واقعی از برند و کالا شما می گویند.

مشتریان گذشته با همان مبارزات مشابه خود روبرو بوده اند و آنها در برند شما راه حلی پیدا کرده اند. اعتماد فوری!

به این مثال برای یک ویدیوی توصیفی عالی ، از طرف یکی از مشتری های ما نگاه کنید:

همچنین ، نوع دیگری از محتوا نیز بسیار قدرتمند است: درباره فیلم ها درباره ما.

این نوع ویدیو باعث افزایش اعتماد به نفس برند می شود زیرا طرف متفاوتی از نام تجاری شما ، یک طرف انسانی و گرم را نشان می دهد.
در حال مرور …

شما باید در هر یک از مراحل قیف فروش ، چشم انداز و نیازهای آنها را کاملاً درک کنید.

در ابتدای قیف ، تمرکز شما باید روی کمک به چشم انداز شما باشد. اطلاعاتی را که به دنبال آنها هستید ، به سؤالات آنها پاسخ دهید!

در وسط قیف ، شما باید شروع به معرفی محصول خود به عنوان بهترین گزینه برای آنها کنید ، و به آنها ابزارهای مناسبی برای فهمیدن چرا می دهید. با این کار ، چشم انداز شما تصمیم آگاهانه خواهد گرفت.

و در پایان ، اعتماد به نفس برند را بسازید! محتوای ویدیویی ایجاد کنید که داستانهای موفقیت واقعی مشتری و سمت گرمتر از نام تجاری شما را نشان می دهد.

و اینگونه است که می توانید یک استراتژی عالی برای بازاریابی ویدیویی ایجاد کنید. اما هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد! برو به منابع بازاریابی ویدیویی رایگان ما ، که ما فقط برای شما ساخته ایم ، نگاهی بیندازید. لذت بردن!

کمپین بازاریابی خود را بهبود بخشید