نحوه ساخت فیلم تبلیغاتی: یک راهنمای گام به گام


نحوه ساخت فیلم تبلیغاتی: یک راهنمای گام به گام

نحوه ساخت فیلم تبلیغاتی: یک راهنمای گام به گامدر سال 2019 ، بازاریابی ویدیویی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است به طوری که بیش از 87% مشاغل، آن را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنند.

با وجود موفقیت فیلم های تبلیغاتی در عصر رسانه ، بسیاری از شرکت ها نسبت به آن غافل هستند چرا که ساخت یک فیلم تبلیغاتی برای آنها با ابهام های زیادی روبرست.

اما چرا ابهام؟ و چه چیز باعث این ابهام میشود؟

بیشتر شرکت ها و سازمان ها به دلیل عدم وقت و نداشتن تجهیزات حرفه ای و نرم افزار های ویرایشی ساخت فیلم تبلیغاتی را بسیار دشوار می دانند که با بودجه فعلی آن ها سازگار نیست.به نظر می رسد که این شرکت ها بعضا از رفتن به سمت  فیلمهای  تبلیغاتی دلهره دارند و آن را امکان پذیر نمیدانند که این یک تصور غلط رایج در این شرکت ها می باشد.

چرا که ساخت یک فیلم تبلیغاتی  انقدر هم که فکر می کنند  سخت یا وقت گیر نیست و نیاز به تجهیزات خیلی حرفه ای ندارد.فقط کافیست که این کار به درستی انجام شود تا  این فیلم ها  بتوانند به سرعت شرکت و محصول را به بهترین شکل به مشتری معرفی کنند. از طرف دیگر راهکارهای ساده تری چون خرید تیزرهای تبلیغاتی پیش ساخته از تیزرمارکت نیز می تواند به عنوان یه راهکار جایگزین مطرح شوند. خصوصا این راهکار برای شرکت هایی مفید است که وقت کافی برای ساخت فیلم برای خودشان را ندارند و یا می خواهند این کار را برون سپاری کنند. اما به اهمیت استفاده از ویدئو در فرآیند بازاریابی و فروش محصولات خود پی برده اند.

اما روی سخن ما با آن دسته از شرکت هایی است که خودشان هم وقت و هم نیروی لازم را برای ساخت فیلم تبلیغاتی در اختیار دارند و یا تمایل دارند خودشان نیز به طور مستقیم دستی برای آتش فعالیت های رسانه ی و خلاقانه داشته باشند.

پس اگر شما نیز به ساخت فیلم تبلیغاتی فکر می کنید.می توانید از تیزرمارکت کمک بگیرد؟اما چگونه؟با خرید تیزر های پیش ساخته برای رشد و توسعه محصول خود در بازار.تیزر های پیش ساخته به دلیل سرعت بالای ساخت و کیفت حرفه ای  بالا می تواند یکی از کارا ترین و بهترین نوع فیلم های تبلیغاتی به منظور اشتراک گذاری تبلیغات در رسانه های اجتماعی باشد تا محصول خود را به راحتی به فروش برسانید.

تیزر مارکت علیرغم پوشش حداکثری تیزرهای تبلیغاتی و محتواهای ویدئویی، چند روش راهبردی را به شما پیشنهاد می کند.

اگرآماده ساخت اولین ویدیوی خود هستید؟ پنج مورد اقدام سریع وجود دارد که به شما کمک می کنند تا فیلم اول خود رابسازید.

5 نکته راهگشا برای تولید فیلم تبلیغاتی

1. مخاطب خود رابشناسید.

قبل از ساخت فیلم حتماً باید مخاطب هدف خود را بشناسید و بدانید که فیلم را برای چه قشر از مخاطبی می‌سازید. قرار نیست همه مشتری محصول ما باشند. پس دانستن اینکه برای چه کسانی فیلم را می سازید به موفقیت شما بسیار کمک می کند. ممکن است بسیاری از مشتری ها  محصولات شما را خریداری نکنند پس وقت خود را درگیر آنها نکنید و تمرکز خود را روی مخاطب هدف بگذارید.

2. هدف خود را تعریف کنید – و خود را به یک هدف مشخص محدود کنید!

بعد از اینکه مخاطب هدف خود را تعیین کردید بهترین استراتژی این است که صرفا برای آن مخاطب محتوای با ارزش تهیه کنید تا با محتوای شما ارتباط برقرار کند.این ارتباط باعث می شود مخاطب به  مشتری وفادار شما تبدیل شود.

هدف شناسی در تبلیغات 3. موضوعی را انتخاب کنید که به خوبی در قالب محتوای متفاوت انجام شود. سپس آن را به یک فیلم تبدیل کنید.

موضوع را به گونه ای انتخاب کنید که با قالب فیلم  شما همخوانی داشته باشد.گاهی اوقات محتوای نادرست مخاطب هدف را گمراه میکند.پس توجه داشته اید که محتوای تان باید کاملا در خدمت فیلم و محصول باشد تا بتواند آن را به دقیق ترین و بهترین شکل ممکن معرفی کند.یک محتوای بد می تواند باعث افت کسب و کار شما شود حتی اگر محصول تان عالی باشد.پس مراقب محتوایی که تولید می کنید باشید.به عنوان مثال اگر قالب فیلم شما نیازمند انیمیشن است اصرار نکنید که آن را به صورت فیلمبرداری بسازید.محتوا باید با نیازهای قالب فیلم مطابقت کند.

انتخاب موضوع درست در تبلیغات 4. فیلمنامه یا محتوای خوب تهیه کنید.

از یک وب کم ، آیفون یا هر ابزار دیگری که قبلاً در اختیار دارید استفاده کنید. بیشتر مردم در صورت داشتن محتوای عالی کیفیت تولید را می بخشند.چرا که محتوا پادشاه است.

5- فیلم را در وبلاگ ، وب سایت و  شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

پس از به اشتراک گذاری فیلم تبلیغاتی خود از ابزارهای تجزیه و تحلیل برای گرفتن باز خورد از مخاطب مورد نظر خود استفاده کنید تا دریابید که آنها چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی برای آنها بی ارزش هست.چرا که در دنیای کسب و کار مخاطب موجود بسیار باشعوری است.و خیلی وقتها چیزهایی را که او میبیند ما نمی بینیم.پس بازخورد مشتری در بیشتر مواقع راهگشاست و مسیر راهبردی ما را مشخص می کند.

در واقع ، شما می توانید با این پنج روش ذکر شده شروع به ساخت فیلم تبلیغاتی خود کنید.فقط کافیست که شروع کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − ده =