چگونه می توان بازاریابی رسانه های اجتماعی را خودکار کرد


چگونه می توان بازاریابی رسانه های اجتماعی را خودکار کرد؟

از زمان تحصیل در دبستان ، به عنوان متولد بعد از هزاره ، رسانه های اجتماعی به وجود آمده اند.

مای اسپیس زمانی که نه سال داشتم ایجاد شد. یوتیوب وقتی من 11 ساله شدم تاسیس شد. و وقتی که 12 سال داشتم فیس بوک در دسترس عموم قرار گرفت.

اگرچه استفاده از رسانه های اجتماعی از زمان تحصیل در دبیرستان برای من عادت روزانه بوده است ، اما تا زمانی که بازاریاب نشدم ، قدرت آن را نفهمیدم.

وقتی برای آژانس بازاریابی کار کردم ، روزها می گذراندم تا به بهترین مطالب برای ارسال و نوشتن نسخه برای سیستم های بازاریابی مختلف بپردازم.

در آن زمان ، من در مورد و استفاده از ابزارهایی برای مدیریت رسانه های اجتماعی برای چندین مشتری ، از جمله نرم افزار اتوماسیون رسانه های اجتماعی ، مطالبی آموختم.

در زیر ، بیایید بیشتر در مورد اتوماسیون رسانه های اجتماعی ، از جمله نحوه اتوماتیک کردن پست های خود و بهترین ابزار برای اتوماسیون رسانه های اجتماعی ، بیشتر بدانیم.

 

خودکار کردن رسانه های اجتماعی می تواند برای تهیه یک برنامه محتوا مفید باشد ، بنابراین شما همیشه آماده هستید.

اما توجه به این نکته ضروری است که نباید از ابزارهای اتوماسیون در رسانه های اجتماعی به هیچ وجه نادرست یا غیر اخلاقی استفاده شود. به عنوان مثال ، از ابزارهای اتوماسیون نباید برای نوشتن پست های رسانه های اجتماعی استفاده شود – آنها فقط باید برای برنامه ریزی ، گزارش دهی و ایده های محتوا استفاده شوند.

به همین ترتیب ، شما هرگز نباید از ابزار اتوماسیون برای خرید فالوور (دنبال کننده) استفاده کنید. نه تنها این نادرست است ، بلکه می تواند میزان درگیری شما را نیز کاهش دهد.

این ابزار رسانه های اجتماعی به این معنی است که وقت خود را آزاد کنید تا بتوانید با طرفداران خود تعامل داشته باشید ، مکالمات معتبری داشته باشید و درباره آنچه می نویسید و چه موقع استراتژی کنید.

بنابراین ، اکنون که بیشتر در مورد اتوماسیون رسانه های اجتماعی می دانیم ، بیایید به این روش بپردازیم که چگونه می توانید از این ابزارها برای خودکارسازی پست های خود استفاده کنید.

1. به ابزارهای گوش دادن اجتماعی نگاه کنید. (نظارت)

بسیاری از ابزارهای اتوماسیون در رسانه های اجتماعی می توانند برای [شنوایی اجتماعی] مورد استفاده قرار گیرند . در اصل ، گوش فرا دادن اجتماعی فرایند نظارت بر آنچه مردم در مورد برند یا صنعت شما می گویند بصورت آنلاین است.

با ابزار اتوماسیون ، می توانید نام های تجاری را در همه سیستم عامل ها در یک مکان مشاهده کنید. علاوه بر این ، می توانید کلمات کلیدی ، موضوعات یا هشتگ های خاصی را دنبال کنید تا ببینید چه اتفاقی در صنعت شما می افتد. علاوه بر این ، از ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی می توان برای دنبال کردن رقبا استفاده کرد. آخرین اخبار چیست؟ مردم در مورد چه چیزی صحبت می کنند؟

در نهایت ، ابزارهای گوش دادن به اجتماعی می توانند به شما در ایده هایی برای پست های رسانه های اجتماعی یا حتی ایده های محصول کمک کنند.

2. از ربات های چت استفاده کنید.

راه دیگر برای استفاده از ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی ایجاد چت بات است. Chatbots را می توان با سایتهایی مانند Facebook Messenger برای ساده کردن بازاریابی ، ارائه پشتیبانی مشتری و بهبود تجربه مشتری استفاده کرد.

به عنوان مثال ، می توانید پاسخ های خودکار یا پاسخ های پیشنهادی به سوالات یا نظرات مشتری ایجاد کنید. به عنوان مثال وقتی مشتری ساعتهای شما را درخواست می کند ، chatbot شما می تواند به طور خودکار پاسخ دهد.

علاوه بر این ، می توانید از چت بابات استفاده کنید تا به مشتریان اطلاع دهید که در مدت زمان مشخصی به آنها باز خواهید گشت و منابع را تأمین می کنید.

در نهایت ، یک چت بات در رسانه های اجتماعی باید به مشتریان در زمینه مسائل کوچک کمک کند ، اما مسائل بزرگتر را برای انسان تشدید می کند.

3. بینش های ارزشمندی را در چندین شبکه بدست آورید.

بیشتر ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی تجزیه و تحلیل ارائه می دهند که می تواند برای استراتژی رسانه های اجتماعی شما مفید باشد .

به عنوان مثال ، پس از استفاده و اتصال این ابزارها به سیستم عامل های اجتماعی خود ، می توانید برای تعیین بهترین زمان برای ارسال ، از آنالیز استفاده کنید. شما می توانید به سؤالاتی مانند ، پاسخ دهید: “چه زمانی مخاطب من بیشتر تعامل می کند؟” و “میزان محبوبیت من چقدر است؟”

مزیت بزرگی که برای ابزارهای اتوماسیون وجود دارد این است که می توانید در همه جا از بسترهای رسانه های اجتماعی خود تحلیلی مانند برداشت ها ، دسترسی و مشغول شدن به دست آورید. این گزارشها مقایسه موفقیت یک کمپین در پلتفرم های مختلف را آسان تر می کنند.

4. ایده های ارائه مطالب را تهیه کنید.

در حالی که همه ابزارهای اتوماسیون محتوای محصولی را ارائه نمی دهند ، برخی از آنها چنین کاری انجام می دهند. این بدان معنی است که شما می توانید صنایع یا موضوعاتی را انتخاب کنید که فکر می کنید مخاطب شما به آن علاقه مند است.

برخی از ابزارهای اتوماسیون ممکن است یک پست رسانه های اجتماعی را برای شما تهیه کنند ، با این حال ، این موارد فقط باید به عنوان نقطه شروع استفاده شوند. شما باید تمام پست های رسانه اجتماعی خود را بنویسید.

علاوه بر این ، استفاده از تاکتیک های ذکر شده در بالا ، به شما کمک می کند مخاطبان خود را بهتر بشناسید ، و ایده های محتوا بیشتری را تسهیل کنید.

5. با مخاطبان خود درگیر شوید.

یكی از مهمترین مزایای ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی این است كه آنها می توانند به شما كمك كنند تا با مخاطبان خود در چندین سیستم عامل در یك جا ارتباط برقرار كنید.

با استفاده از این نوع نرم افزار ، می توانید بر مارک ها ، پاسخ ها و پیام ها از مارک نظارت کنید. با وجود همه این موارد جمع شده در یک مکان ، ارتباط با مخاطبان خود را آسان تر می کند و به تیم شما کمک می کند تا به موقع پاسخ دهد.

6. دستیابی به برنامه ریزی مداوم.

قوام یکی از بهترین راهها برای جلب اعتماد پیروان خود و بهبود حضور آنلاین خود است.

با ابزار اتوماسیون در رسانه های اجتماعی ، می توانید صف ثابت از پست ها را نگه دارید. این می تواند به شما در پیشبرد برنامه ریزی کمک کند و زمان بیشتری را برای خلاقیت و وقت کمتری در کارهای پست آور خسته کننده صرف کنید.

علاوه بر این ، می توانید از این نرم افزار برای برنامه ریزی ارسال به صورت انبوه استفاده کنید. بسیاری از نرم افزارهای اتوماسیون می توانند برای وارد کردن صفحه گسترده ای از ارسال ها و برنامه ریزی آنها استفاده شوند.

اینها تنها برخی از راه های برتر برای استفاده از ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی است. با این حال ، یک انسان هنوز هم باید در تعامل با جامعه باشد و با برنامه ریزی برای محتوای خلاقانه و هیجان انگیز برنامه ریزی کند.

ابزارهای اتوماسیون رسانه های اجتماعی

1. هاب اسپات

با استفاده از ابزار رسانه های اجتماعی هاب اسپات ، می توانید در زمان صرفه جویی کنید و تعاملات اجتماعی خود را در اولویت قرار دهید. این ابزار برای سهولت در به اشتراک گذاشتن مطالب از کمپین های بازاریابی خود به تمام سیستم عامل های رسانه های اجتماعی شما طراحی شده است.

علاوه بر این ، می توانید به صورت دستی مطالب را مستقیماً به لینکدین ، ​​فیس بوک ، اینستاگرام یا توییتر منتشر کنید. با اتصال حساب های وبلاگ و رسانه های اجتماعی ، محتوای بلاگ شما به محض انتشار به طور خودکار به اشتراک گذاشته می شود.

علاوه بر این ، این نرم افزار به شما پیشنهاد می دهد در بهترین زمان برای ارسال و به شما در توسعه یک استراتژی ظریف رسانه های اجتماعی کمک می کند.

2. بافر

بافر با همکاری در ذهن طراحی شد. این بدان معناست که شما می توانید از این نرم افزار برای تهیه و هماهنگی با تیم خود استفاده کنید ، بنابراین می توانید کمپین های بازاریابی درخشان رسانه های اجتماعی را تنظیم کنید.

علاوه بر این ، می توانید مکالمات اجتماعی را به شخص در تیم مناسب اختصاص دهید ، با دیدن اینکه چه کسی در حال مکالمه است ، از پاسخ های تکراری خودداری کنید و یادداشت های داخلی بگذارید. بسیاری از این کارها می توانند به صورت خودکار انجام شوند ، از برچسب زدن به یک پست گرفته تا اختصاص آن.

علاوه بر این ، تیم شما می تواند از پاسخ های ذخیره شده برای کاهش مدت زمانی که برای پاسخ دادن به سؤالات متداول استفاده می کنند ، استفاده کند.

علاوه بر این ، بافر گزارشگر و ویژگی های تحلیلی خود ، بافر توصیه های تیم شما را در مورد چگونگی رشد دستیابی ، تعامل و فروش ارائه می دهد.

3. Hootsuite

علاوه بر ویژگی های برنامه ریزی و گزارش منظم ، Hootsuite همچنین ابزارهای تدوین مطالب را برای شما در ارائه ایده ها و ارسال ایده های محتوا فراهم می کند.

برای مثال ، می توانید از یک کتابخانه محتوا برای سازماندهی کلیه مطالب خود استفاده کنید. این بدان معناست که می توانید در زمان ارسال از پیش تأیید شده صرفه جویی کنید ، بنابراین محتوای برنامه ریزی عضو تیم می تواند پست های دیگری را انتخاب کند.

علاوه بر این ، با پسوند Hootlet ، می توانید بلافاصله مطالبی را که می یابید بصورت آنلاین ارسال کنید و هنگام مرور یا خواندن مطالب ، به اشتراک بگذارید.

علاوه بر این ، با ایجاد یک جریان گوش دادن به اجتماعی با هشتگ یا کلمات کلیدی ، می توانید محتوای قانع کننده ای برای اشتراک گذاری فوری پیدا کنید.

4. Sprout Social

با Sprout Social ، تیم رسانه های اجتماعی شما می تواند سه مشکل اساسی در زمینه مدیریت دستی رسانه های اجتماعی را حل کند: صندوق ورودی های سرریز شده ، پیام های از دست رفته و کارهای وقت گیر.

قبل از شروع کار ، می آموزید که چگونه می توانید از این ابزار با آموزش اختصاصی و سوار شدن آسان استفاده کنید ، بنابراین می توانید بلافاصله از این ابزارها استفاده کنید.

سپس ، می توانید از ابزارهایی برای مدیریت و اندازه گیری مکالماتی استفاده کنید که می توانند میزان تعامل و وفاداری مارک را بهبود بخشند.

ابزارهای همکاری یکی از بهترین ویژگی ها هستند زیرا می توانید سیستم عامل های پشتیبانی مشتری خود مانند Zendesk ، تیزر مارکت و UserVoice را درج کنید.

در نهایت ، Sprout Social می تواند موانع تعامل را از بین ببرد و به موفقیت اجتماعی برسد ، از مدیریت جامعه گرفته تا پشتیبانی مشتری.

5. BuzzSumo

BuzzSumo یکی از بهترین ابزارهای اتوماسیون برای کمک به شما در یافتن مطالبی است که بهترین عملکرد را دارد.

با کشف مطالب ، تحقیقات محتوا ، نظارت و ابزارهای تأثیرگذار ، تیم شما می تواند ایده هایی را ایجاد کند ، محتوا با عملکرد بالا ایجاد کند ، عملکرد شما را نظارت کند و تأثیرگذار را برای کار با آنها شناسایی کند.

علاوه بر این ، BuzzSumo نمونه هایی از مطالب را به شما می دهد و به شما کمک می کند تا سؤالاتی را که مخاطبان از شما می پرسند ، پیدا کنید.

به طور کلی ، این یکی از بهترین ابزارها برای کمک به شما در بهبود محتوای خود در رسانه های اجتماعی است.

اتوماسیون رسانه های اجتماعی راهی عالی برای از بین بردن کارهای روزمره است ، بنابراین می توانید زمان بیشتری را برای تعامل با مخاطبان خود اختصاص دهید. با این حال ، از این ابزارها نباید استفاده شود تا از پاسخ دادن یا درگیر شدن با طرفداران خود جلوگیری کنید.

 

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =