خانه تکانی بازاریابی دیجیتال


خانه تکانی بازاریابی دیجیتال

6 راه برای شفاف کردن استراتژی بازاریابی دیجیتال

جهان بازاریابی دیجیتال همیشه در حال تحول است ، و شما همیشه استراتژی خود را اجرا می کنید. شما از کمپین های جدید الهام می گیرید ، تغییرات لحظه آخری را ایجاد می کنید ، و از مشتریان خود بازخورد دریافت می کنید که باعث می شود هر پست ، ویدیو و ایمیل را تغییر دهید. نتیجه ممکن است آشفتگی، بی نظمی و ابهام باشد.

آیا دیدن چشم انداز استراتژی بازاریابی دیجیتال دشوار است؟ فایده ای ندارد زیرا بهترین برنامه ها روی اهداف و معیارهایی است که بیشترین اهمیت را برای شرکت شما دارند. علاوه بر این ، بهترین استراتژی ها در بین سیستم عامل های یکپارچه شده و یک برند پایدار را ایجاد می کنید که مشتریان شما بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

وقت آن است که کمی شفاف کردن شیشه های استراتژی خود را انجام دهیم. درست همانطور که خانه تکانی می کنید، می توانید استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را نیز شفاف کنید. در پایان ، شما یک بخش بازاریابی چالاک تر خواهید داشت که دید روشنی برای پیشبرد شرکت شما دارد.

تحول در بازاریابی دیجیتال
تحول در بازاریابی دیجیتال

1. بر معیارهای کلیدی خود تمرکز کنید

استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باید با اهداف خود و معیارهای کلیدی که آنها را منعکس می کند ، هدایت شود. اهداف یک شرکت همیشه تغییر می کند ، بنابراین شانس تغییر اهداف شما از آخرین باری که استراتژی دیجیتالی خود را شفاف  کرده اید تغییر کرده است.

تمام اهداف و معیارهای کلیدی خود را در یک مکان جمع آوری کنید ، بنابراین شما یک درک کلی از دستاوردهای مورد نظر خود را در سال آینده بدست می آورید. در صورت امکان ، از معیارهای غرور اجتناب کنید، مگر اینکه بتوانید نشان دهید که آنها با دستیابی به آنچه در واقع برای تجارت شما مهم است، ارتباط نزدیکی دارند.

وقتی در مورد اهداف شغلی خود تأمل می کنید ، اهداف بازاریابی دیجیتالی را که باعث پیشرفت تجارت نمی شود ، بیرون بریزید و اهداف جدیدی را جایگزین کنید. تا آنجا که می توانید خاص باشید. “مخاطبان فیس بوک مان را تا حد ممکن رشد می دهیم” یا “به یک منبع قابل اعتماد در موضوعات صنعت تبدیل می شویم” هر دو بسیار گسترده هستند. با تأمل در اعمال گذشته اهداف خاص بسازید. اگر سال گذشته هزاران ایمیل ثبت نام جدید به دست آوردید ، هدف خود را دو برابر کنید.

همچنین ، مطمئن باشید که ضرب الاجل های واقعی با اهداف خود را درج می کنید. اگر هدف کلی است ، سعی کنید هدف را به قطعات کوچکتر بریزید تا بتوانید پیشرفت خود را در طول سال آینده دنبال کنید. آن تاریخ ها و اهداف کوچکتر را در تقویم محتوای خود درج کنید. به این ترتیب ، اگر نگاهی به پشت سر خود بیندازید، سریعتر متوجه خواهید شد و فرصتی برای بازنگری خواهید داشت.

2. همه استراتژی های دیجیتالی خود را جمع کنید

اکنون که می دانید هدف شما چیست ، باید در مورد ابزارهایی که استفاده می کنید تأمل کنید . اهداف لیستی از استراتژی ها و سیستم عامل هایی را که برای پخش پیام بازاریابی دیجیتالی خود استفاده می کنید ، ایجاد کنید ، از جمله:

 • بازاریابی پست الکترونیکی
 • بازاریابی محتوا
 •  (بهینه سازی موتورهای جستجو) SEO
 • وب سایت
 • وبینارها و رویدادهای زنده
 • وبلاگ نویسی
 • پادکست ها
 • کانالهای رسانه های اجتماعی

استراتژی ها ممکن است شامل چندین وبلاگ ، کانال های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر باشد. ارزیابی ROI شما برای هر یک از آنها مهم است. آیا تلاشهای SEO شما کلمات کلیدی در سطح 1 را به دست آورده است ، و اگر نه ، چرا نه؟ آیا تلاشهای اینستاگرام شما منجر به فروش شده است؟ هنگامی که شما استراتژی هایتان را شفاف می کنید ، زمان خوبی برای سرمایه گذاری در تحقیقات بازار برای ارزیابی بهتر تلاش های شما است.

3. هر استراتژی را در برابر اهداف خود بررسی کنید

بسیاری از استراتژی های بازاریابی دیجیتال ارزیابی آسان است. یا ایمیل های شما بیشتر باز می شود ، و خوانندگان پیوندهایی را به سایت شما دنبال می کنند ، یا اینگونه نیستند. یا در رتبه بندی بالاتر برای کلمات کلیدی انتخاب شده هستید ، یا زمینه را گم کرده اید. شاید از نحوه راهبردهای خود شگفت زده شوید ، اما حداقل اکنون شما آگاه هستید و می دانید کجا باید سرمایه گذاری بیشتری کنید.

از سوی دیگر ، ارزیابی حضور در  رسانه های اجتماعی بسیار دشوار است. دریافت لایک بیشتر در فیس بوک لزوماً به فروش یا حتی کلیک به وب سایت شما منتقل نمی شود.

بنابراین چگونه عملکرد خود را در رسانه های اجتماعی تحلیل می کنید؟

 • Reach: شما همیشه می خواهید که پست های شما به مخاطب هدف شما برسد ، بنابراین گسترش دستیابی نشانه خوبی از حرکت در جهت صحیح است.
 • کلیک: بسیاری از افراد بدون هیچ گونه بازدید از وب سایت شما یا درگیر شدن با نام تجاری خود از بستر سیستم ، در فیس بوک به پست های توییتر یا اظهار نظر در فیس بوک پاسخ می دهند ، بنابراین ردیابی کلیک بیشتر از لایک یا حتی اشتراک گذاری ضروری است .
 • واکنش عاطفی: در فیس بوک ، ساده است که ارزیابی کنید که پیروان شما نسبت به پست شما چه احساسی دارند ، زیرا می توانند با کلیک کردن بر روی “عصبانی” یا “عجب” ، احساسات خود را مرتب کنند. در سیستم عامل های دیگر ، نسبت بین نظرات و اشتراک ها ممکن است مفیدتر باشد. به طور کلی کامنت ها و نظرات بسیار زیادی خبر بدی است.

4. بررسی هر بستر یا استراتژی برای تغییر

خانه تکانی استراتژیک همواره باید روی تازه ها تمرکز داشته باشد. با داشتن رسانه های اجتماعی و سایر اشکال بازاریابی دیجیتال ، رعایت پروسه ها کاملاً مهم است.

در اینجا چند روش برای ارزیابی چگونگی تغییر اوضاع به صورت آنلاین ارائه شده است:

5. رقبای خود را بررسی کنید

پس از کمی خانه تکانی در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود ، ممکن است چندین زمینه را قطع کرده باشید. اکنون شما منابع رایگان ،  وقت و پول دارید که می توانید در جای دیگر سرمایه گذاری کنید. شاید زمان مناسب برای شروع یک استراتژی جدید باشد که همیشه می خواستید امتحان کنید. یا ممکن است زمان مناسبی باشد که بتوانید در رقابت خود شرکت کنید و ببینید که آیا آنها در جایی که نمی خواهید سرمایه گذاری می کنند یا نه.

فقط با سه رقیب برتر خود شروع کنید. برای یافتن محل فعالیت در رسانه های اجتماعی و سایر راهبردهای رسانه دیجیتال مورد استفاده آنها ، از وب سایت آنها بازدید کنید. می توانید پست های اجتماعی آنها را بخوانید و ایمیل های خود را ارسال کنید ، اما اگر از یک ابزار تجزیه و تحلیل رقابتی استفاده می کنید ، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

ممکن است در نظر بگیرید:

البته ، شما لازم نیست این کار را همه خودتان انجام دهید. شما می توانید یک شرکت حرفه ای تجزیه و تحلیل رقبا استخدام کنید تا به شما کمک کند فرصت های جدید را شناسایی کنید و در مورد چگونگی برجسته کردن نام تجاری خود ، از لحاظ صدا و محتوا ، اقدام به تدوین استراتژی کنید.

این اشتباه را مرتکب نشوید که فقط استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را با رقبا مطابقت دهید. اگر فقط کاری را که آنها قبلاً خوب انجام داده اند انجام دهید ، همیشه عقب تر خواهید بود. در عوض ، به دنبال نقاط کور ممکن است باشید. همچنین ، در استراتژی هایی سرمایه گذاری کنید که فکر می کنید شانس فراتر رفتن از رقبا را دارید ، نه در جاهایی که فقط ممکن است به این نتیجه برسید.

6. یک تقویم ایجاد کنید

خانه تکانی به مدت طولانی ادامه نمی یابد – نه در خانه و نه در جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال خود ، مگر اینکه مقداری را پیاده کنید. بهترین راه برای در مسیر نگه داشتن بازاریابی دیجیتالی خود، داشتن یک تقویم مستحکم و مستحکم است.

بسیاری از ما تقویم جداگانه ای برای هر پلتفرم داریم ، به علاوه یکی برای وبلاگ های ما ، و دیگری برای بازاریابی ایمیل ما. اگر چنین است ، دیدن چشم انداز کلی کمی دشوار است. به یاد داشته باشید ، بسیاری از مشتریان شما از طریق دو یا چند کانال با شما در تعامل هستند ، بنابراین باید هماهنگ و یکپارچه شوند. شما می خواهید به طور مکرر به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید ، اما نمی خواهید چندین بار در روز همان پیام را برای آنها ارسال کنید.

تقویم اصلی شما باید برنامه نشر چندین پلفترم را به شما نشان دهد ، و باید به اهداف اصلی اشاره کند. به نوعی ، تقویم شما بیشتر شبیه یک راهنمای مختصر است که می توانید برای تازه کردن ذهن خود از آن استفاده کنید. چیزی برای یادآوری خود در مورد آنچه می خواهید انجام دهید. این تقویم شما را برای ارزیابی مجدد برنامه های بازاریابی دیجیتال خود به صورت روزانه تسهیل می کند.

خانه تکانی بازاریابی دیجیتال
خانه تکانی بازاریابی دیجیتال

این خانه تکانی بازاریابی دیجیتال را در سال آینده تکرار کنید

خانه تکانی بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند در صورت انجام این کار در صدر اهداف خود و آخرین تغییرات در دنیای بازاریابی دیجیتال باشید. .

شما ممکن است سالانه با ارزیابی مجدد استراتژی بازاریابی محتوا خود کنار بیایید ، اما جنبه های دیگر بازاریابی دیجیتال ، مانند سئو ، بسیار بیشتر تغییر می کنند. بهتر است این مراحل را هر چند ماه یک بار انجام دهید ، بنابراین می دانید که آیا استراتژی های بازاریابی دیجیتالی شما کار می کنند یا نیاز به بهینه سازی دارند.

بیاموزید که چگونه به طور موثر استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را خانه تکانی کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 7 =