میراث تبلیغاتیِ «بازی تاج و تخت»


میراث تبلیغاتیِ «بازی تاج و تخت» Game of Thrones

“توی بازی تاج و تخت، یا برنده می شی یا می میری، هیچ راه میانبری وجود نداره. ” – “سرسی لانیستر”

33 میلیون بیننده هر هفته. و این هیچ اغراقی نیست ما مطمئناً در مورد بازی قدرتمند بازی تاج و تخت یا “GoT” صحبت می کنیم ، همانطور که توسط لژیونهای طرفدارانش در سراسر جهان شناخته می شود.

پدیده بی نظیر فرهنگی Game of Thrones دارای کیفیت تقریبا نامشهود است – ترکیبی از ترکیباتی از عالم سیاست گرفته تا نمادین در یک زمان نسبتاً کوتاه منتقل کرده است. دوستش داشته باشید یا نه؟ احتمالاً فقط در مورد نحوه موفقیت این نمایش کمی کنجکاو بوده ایم.

هرگز از پخش و تاثیر دیجیتالی آن غافل نشوید ، پخش گسترده GoT تاثیری در دنیای واقعی داشته است – همانطور که از افزایش عظیم گردشگری برای میزبان افسانه ای ترین مکان های فیلمبرداری می شود فهمید.

ایرلند شمالی ، که دارای 26 نقطه شبیه به مکان های فلیمبرداریِ فیلم است، 58 میلیون یورو در گردشگری -با الهام از GoT – در سال 2017 ، با جذب یکی از هر شش گردشگری که از آنجا بازدید می کند تا عطش نغمه های آتش و یخ Game of Thrones خود را در آنجا فرو نشاند. 

طبیعتا ، محتوای حماسی فیلم، تصاویر غیرقابل توصیف ، نقشه های غیرقابل پیش بینی و بودجه بسیار در موفقیت آن نقش داشته اند – اما با وجود این ، بعید نیست کسی بتواند پیش بینی کند که بازی تاج و تخت تا چنین تماشاگر عظیمی را به خود جلب می کند.

در اینجا ، ما به فعالیت های تبلیغاتی پیرامون این فیلم می پردازیم و می بینیم که چگونه Game of Thrones برای فصل پایانی خود، از عهده ی استراتژی بازاریابی اش برآمده است. 

حال سوال این است؛ اگر چیزی از قبل بسیار محبوب است، آیا ارزش بازاریابی در آن وجود ندارد؟ و اگر تصمیم دارید چنین نمایش هایی را به صورت آنلاین به بازار عرضه کنید ، زمان و منابع خود را از کجا سرمایه گذاری می کنید؟

بیایید نگاهی بیندازیم و به پاسخ ها دست یابیم.

تحلیل تبلیغاتی بازی تاج و تخت

برخی از ابتکارات مهم بازاریابی دیجیتال “GoT”

قبل از اینکه هر فصل را عمیق تر به فصل آخر GoT بکشیم ، ارزش دارد نگاهی گذرا به برخی از بهترین ابتکارات بازاریابی فیلم در طول سال ها بیندازیم. ترکیباتی که برای سرعت بخشیدن به موفقیت فیلم، در آن گنجانده شده اند.

رسانه های اجتماعی

تلاش های رسانه های اجتماعی این فیلم، با استفاده مداوم از هشتگ های جذاب و خوش ذوق ، به اطمینان مخاطب از جذابیت هر فصل کمک کرده است. و از ابتدا تا انتها کششی بی نظیر در میان پلتفرم ها به وجود آورده است.

در اینجا برخی از هشتگ های جذاب GoT اشاره می کنیم:

    • #RoastJoffrey (فرصتی مبتنی بر رسانه های اجتماعی برای طرفداران است تا با به اشتراک گذاشتن مطالب ، نظرات و اظهارات خود ، شرارت های این شرور را مورد بحث قرار دهند).#CatchDragon (اگر نمی دانستید در فیلم اژدها وجود دارد)#TakeTheThrone (جا افتاده برای همه نوع درگیری)
میراث تبلیغاتی «بازی تاج و تخت»
میراث تبلیغاتی «بازی تاج و تخت»

داستان گویی:

امروز مصرف کنندگان دیجیتالی داستان گویی الهام بخش  و روایت های جالب توجه از برندها را صرف نظر از بخش یا صنعت آن می پذیرند. در حقیقت ، یک داستان برتر که با نام تجاری پیوند خورده است، می تواند ارزش محصول یا خدمات را بیش از 20 برابر افزایش دهد.

به عنوان فیلمی که می تواند یکی از پرمخاطب ترین و غیرقابل پیش بینی ترین سریال های تلویزیونی باشد که تاکنون و بر اساس یک سری از رمان های پرطرفدار و منتقد تحسین شده ساخته شده است ، عادلانه است که بگوییم Game of Thrones دارای پایه های عمیقی در داستان گویی است که ابتکارات بازاریابی فیلمیک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 کریس اسپاداچینی ، معاون رئیس و رئیس بازاریابی در HBO ، در مصاحبه اخیر خود خاطرنشان کرد که بنیان ابتکارات شبکه بر اساس ارائه وعده ها است (همانطور که لنیسترها همیشه در شک و ابهام نگه می دارند) و تعهد به اصالت در داستان پردازی با این نام تجاری خوش می درخشد.

یکی از راه های مخصوصاً الهام بخش Game of Thrones یک لایه جدید و عمیق از داستان پردازیِ برند است، که از طریق وب سایت اختصاصی مرگ زیبا خود را نمایان می کند.

یک فضای بصری خیره کننده ، مرتباً به روز و پر از آثار هنری چشم نواز و راهنماهای سبک ترامپ برای گرامیداشت همه مرگ و میرهای نمادین که در طول سریال رخ داده اند ، سایت مرتباً ترافیک را به خود جلب می کند ، و دیگری را ارائه می دهد. از طرفداران برای ارتباط با شخصیت های نمایش ، نقشه و مارک تجاری استفاده کنید.

داستان گویی در بازی تاج و تخت

 

یکی دیگر از نمونه های قابل توجه قصه گویی به سبک GoT ، تجربه های پخش مستقیم آن است.

در یک پخش آنلاین مستقیم و خاص ، از هواداران دعوت شد “FIRE” را به بخش نظرات مشت بزنند تا زبانه های آتش را شعله ور کنند ، این عمل به آنها اجازه می دهد خود را در میراث Game of Thrones غوطه ور کنند. این ابتکار عمل ناچیز بازاریابی به تنهایی 3.7 میلیون بازدید را به دست آورد – اکنون بسیار چشمگیر است.

مطمئناً ، تمام این محتواهای شگفت انگیر، حتماً رتبه های موتورهای جستجو را تقویت می کنند (مطلع باشید که  SERPS هم داره میاد.)

بزرگداشت بازی تاج و تخت

بازگشت به یک سؤال: چرا فیلمی چنین موفقیت آمیز،  خود را موظف به سرمایه گذاری در یک کمپین بازاریابی دیجیتالی تا آخرین لحظه ی رسیدن به فصل نهایی سریال می کند. در حالی از نظر اغلب ما شاید یک توییت ساده کافی است؟

خلاصه ، همه چیز در مورد بزرگداشت است، همانطور که کریس اسپاداچینی هنگام صحبت با Variety تأیید کرد. رئیس بازاریابی وظیفه خود را برای ادای احترام به تولید این نماد فرهنگی عنوان کرد.

اسپاداچینی همچنین اشاره کرد که HBO یک شبکه تبلیغاتی سنتی نیست و همیشه در تلاش است اطمینان حاصل کند که بازاریابی اش بازتاب روایت یا لحن خود فیلم است. گفته می شود ، HBO بیشتر فرصتهای بازاریابی ای را نشان می دهد که به طور مستقیم با موضوع ، پیام یا محتوای نمایش مربوط می شود.

اما ، همانطور که GoT به عنوان یک پدیده تجاری ظهور کرد ، تعداد زیادی برند در سراسر جهان برای ارتقاء محصولات یا خدمات خود از تصاویر و نام آن استفاده می کنند.

بنابراین ، HBO به جای پایبندی به قوانین معمول خود ، تصمیم گرفت که با سرگرمی و هماهنگی با برند های متناسب با ماهیت نمایش ، میراث سریال خود را گرامی داشته باشد.

در اینجا چندین مورد از این همکاری های استادانه را نام می بریم:

Bud Light

در این تیزر تبلیغاتی سوپربول ،  HBO با Bud Light همکاری کرد تا یک نمایشگر تصویری حماسی را که از خوبی ، نور ، به منظره تاریک ، شوم و مبهم تبدیل می شود و GoT در چشمه های چشم به آن مشهور است ، تبدیل کند. این کتاب اصلی با عنوان “جوانه نایت” از این کتاب بررسیهای مختصری دریافت کرده است اما یکی از مهمترین شاهکارهای بازاریابی یادبود است که تاکنون توسط این برند تحویل داده شده است.

[KGVID]https://teasermarket.com/wp-content/uploads/2020/02/Game-of-Thrones-X-Bud-Light-Official-Super-Bowl-LIII-Ad-Extended-Version-HBO.mp4[/KGVID]

 

 

Oreos

یکی دیگر از سوپر بول های ارائه شده ، Oreo جلد محصولش را با استفاده از فونت های نوشتاری سریال و  ساخته شده از کوکی های Oreos ارائه نمود.  این شاهکار بصری جالب توجه با هشتگ همراه خود #GameofCookies تحسین جهانی را بدست آورد و تا اولین قسمت از فصل آخر سطح تعامل قابل توجهی را به دست آورد.

 

Mountain Dew

علاوه بر این مشهور مشهور تصویری تایید شده ، Mountain Dew توسط یادبود قوطی های خالی نسخه محدود که در هنگام گرم بودن ، نام کاراکتر GoT را نشان می دهند. این قوطی ها در فروشگاه موجود نبودند و طرفداران مجبور به ورود به مسابقه بودند یا اگر در لس آنجلس یا نیویورک زندگی می کردند ، یک کار را انجام دهند و رمزعبور “باستانی” را وارد کنند تا دست خود را بگیرند.

یک هیبرید بازاریابی omni-channel ویروسی زرنگ و ویروس ، این کمپین در هفته های منتهی به آغاز فصل هشتم سطح عظیمی از وزوزها را ایجاد کرد .

 

تلاش برای شکارچی پیشواز عرش

 

HBO در یک فشار بازاریابی همه جانبه ، یک شکارچی فن هوادار را راه اندازی کرد. طرفداران این فرصت را دارند تا از دیوار چهارم عبور کنند و شش ماکت تاج آهنی را که در شش مقصد در سراسر جهان واقع شده است جستجو کنند.

با مراجعه به وب سایت رسمی GoT ، می توانید فیلم های 360 درجه ای از هر تاج و تخت آهنین را مشاهده کنید ، و سرنخ های دیداری قابل توجهی را در مورد محل زندگی آنها ارائه دهید.

HBO با ایجاد هشتگ # FortheThrone و قطره کردن محتوا در سکوهای مختلف رسانه های اجتماعی ، HBO ایجاد وحشت باورنکردنی را در سراسر جهان ایجاد کرده است که طرفداران با هم متحد می شوند ، هم از نظر جسمی و هم به صورت دیجیتالی. ، برای شکار این اشیاء بی جان که بیشتر مورد احترام هستند.

این کمپین زرنگ و دانا نه تنها باعث شده است که هواداران یک لایه عمق بیشتر از 8 سال تجربه مشاهده فصل خود داشته باشند ، بلکه محتوای تولید شده توسط کاربر که از زمان راه اندازی آن تولید شده است ، بعنوان یکی دیگر از بهترین های یادبود عالی برای بازی تاج و تخت خدمت کرده است.

صلیب سرخ آمریكا

یك ابتکار بازاریابی كه نشان دهنده قدرت تبلیغاتی غارگانگی بازی تاج و تخت ها ، خون ریزی كرد. تاج و تخت چیزی حماسه نیست.

یک کمپین تجربی که توسط برگزارکنندگان جشنواره آستین ، تگزاس “South By Southwest (SXSW)” برگزار شد ، از طرفداران GoT دعوت شد تا وارد یک مجموعه همهجانبه شوند که به آنها امکان می دهد لحظه های افسانه ای را تکرار کنند. برای تاج و تخت.

با موضوع اصلی این شاهکار غم انگیز شاهکار غوطه وری (که شامل 80 اجرا کننده ، 100 صفحه کاراکترهای اسکریپت شده و 62 صفحه امتیاز دهی سفارشی) یک فداکاری است ، این رویداد از #ForTheThrone استفاده کرد هشتگ برای تشویق هواداران مبنی بر اهدای خون به صلیب سرخ آمریکا.

این رویداد نه تنها از هر نظر شگفت انگیز بود ، و به دست آوردن سطح عظیمی از کشش از طریق رسانه های اجتماعی بلکه با الهام بخشیدن به 350،000 طرفداران برای دادن خون ، این کارزار مضاعف اثبات شده است. بزرگداشت چنین نمایش ویژه ای.

این کمپین های بازاریابی یادبودهای خلاقانه ، و با تجربه ، فقط نوک کوه یخ است – و با نمایش به سمت نتیجه گیری خردکننده خود ، انتظار داریم که حتی HBO و سایر مارک های مشهور دنیا نیز مشارکتهای سرنوشت سازتری را شاهد باشیم. . شهادت به جادوی نامحسوس ، تقریبا عرفانی این شاهکار حماسه مدرن.

“هرگز آنچه را که هست فراموش نکنید. بقیه دنیا چنین نخواهند کرد. آن را مانند زره پوشید و هرگز از آن برای صدمه زدن به شما استفاده نمی شود. ” – “Tyrion Lannister”

تبدیل به مجوز دیجیتال مارکتینگ Professional و یاد بگیرید که چگونه می توانید کمپین های موفق بازاریابی دیجیتال را برنامه ریزی کنید. امروز بروشور را بارگیری کنید!

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + چهارده =