راهنمای جامع بازاریابی ویدئویی


راهنمای نهایی برای بازاریابی ویدیویی

راهنمای جامع بازاریابی ویدئویی | نوشته شده توسط آلیشیا کالینز و مگان کانلی

برندها به یک استراتژی بازاریابی ویدیویی نیاز دارند – این ایده جدید نیست. آنچه تغییر کرده اهمیت ویدیو در هر پلتفرم و کانال چقدر است.

ویدیو دیگر فقط یک قطعه از برنامه کلی بازاریابی شما نیست. این امر در جهت دستیابی و تلاشهای تبلیغاتی شما … به ویژه استراتژی اجتماعی شما بسیار مهم است.

فیلم کاملاً اجتماع را احاطه کرده است. طبق گزارش اخیر HubSpot Research ، چهار مورد از شش کانال برتر که مصرف کنندگان جهانی بر روی آن فیلم تماشا می کنند ، کانالهای اجتماعی هستند.

چرا این امر مهم است؟ اگر ویدیو ایجاد نمی کنید ، احتمالاً عقب می افتید. اما نگران نباشید برای اکثر فیلم ها ، هرچه ساده تر و خام تر باشد ، محتوا اصیل تر به نظر می رسد … و این چیزی است که برای مخاطبان شما بسیار مهم است.

هم اکنون تولید فیلم از هر زمان دیگری مقرون به صرفه تر است – حتی می توانید با تلفن هوشمند خود فیلمبرداری با کیفیت K4 بگیرید.

جدای از این ، در کنار تجهیزات دوربین تا روشنایی و ویرایش نرم افزار ، موضوع بازاریابی ویدیویی هنوز هم می تواند بسیار پیچیده به نظر برسد. به همین دلیل ما این راهنما را گردآوری کردیم.

 • بازاریابی ویدیویی چیست؟
 • بازاریابی ویدیویی در سال 2019
 • انواع فیلم های بازاریابی
 • چگونه یک ویدیو برای تجارت خود تهیه کنید
 • استفاده از ویدئو در سراسر Flywheel
 • اندازه گیری عملکرد ویدیو

بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدیویی با استفاده از فیلم ها برای تبلیغ و بازاریابی محصول یا خدمات شما ، افزایش تعامل در کانال های دیجیتال و اجتماعی خود ، آموزش مصرف کنندگان و مشتریان خود  و دسترسی به مخاطبان خود با یک رسانه جدید.

چرا باید در بازاریابی ویدیویی در سال 2019 تمرکز کنید

2016 شاهد افزایش محبوبیت ویدیو به عنوان یک قالب بازاریابی محتوا بود. 2017 شاهد رشد ویدیو به بالای لیست تاکتیک های بازاریابی خود بود . احتمالاً ویدئو تاکتیکیست که توسط تیم خلاق شما به عنوان یکی از بازیهای آگاهانه پخش می شود و تمرکز زیادی روی تولید گران قیمت و تجزیه و تحلیل اندک برای نشان دادن آن وجود دارد.

2018 فیلم را از یک تاکتیک بازاریابی منحصر به فرد به کل استراتژی تجارت تبدیل کرد.

2019 برای بازاریابی ویدیویی به چه معنی است؟ سال 2019 سال ویدیو به عنوان یک رویکرد جامع تجارت است ، به این معنی که محتوای ویدیو توسط همه تیم ها به روشی مکالمه ای ، عملی و قابل اندازه گیری تولید می شود.

بیاموزید که چگونه ویدئوی شخصی در حال شکل دادن به آینده بازاریابی ، فروش و خدمات به مشتری است.

براساس گزارشی از HubSpot Research ، بیش از 50٪ از مصرف کنندگان مایل هستند فیلم هایی را از مارک ها ببینند … بیشتر از هر نوع محتوای دیگر.

راهنمای جامع بازاریابی ویدئویی02

 

فیلم بیش از سرگرمی نیز مفید است. ویدئو در صفحات فرود می تواند بیش از 80٪ نرخ تبدیل را افزایش دهد و صرفاً ذکر کلمه “ویدئو” در خط موضوع پست الکترونیکی شما نرخ باز را 19٪ افزایش می دهد. 90٪ از مشتریان همچنین می گویند فیلم ها به آنها در تصمیم گیری در خرید کمک می کند.

اما ویدئو نه تنها نحوه خرید و فروش مشتریان و مصرف کنندگان را تغییر داده. همچنین انقلابی در ارتباط چگونگی ارتباط فروشندگان با مشتری و ایجاد چشم انداز و چگونگی پشتیبانی و لذت بردن تیم های خدماتی از مشتریان ایجاد شده است. به طور خلاصه، ویدیو در کل کل هواپیما بسیار مفید است – نه فقط برای افزایش آگاهی از برند.

ویدیو  ابزاری همه کاره برای فروشندگان در کل سفر خرید مشتری باشد و می تواند خیلی بیشتر از افزایش تعامل انجام دهد. تجزیه و تحلیل باطن نیز به فروشندگان کمک می کند تا واجد شرایط باشند و اولویت های سرد یا بی پاسخ را در اولویت قرار دهند.

این گزینه ها برای تیم های خدماتی نیز بی پایان است – فیلم های روی صحنه ، فیلم های مبتنی بر دانش ، دیدن فیلم های تیم ، تماس های ویدئویی پشتیبانی و داستان های مشتری فقط چند روش هستند که ویدیو می تواند یک تجربه کامل تر و پشتیبانی از مشتری را ایجاد کند.

سرانجام ، سال 2019 میلادی برای معتبر و خام به وجود آمده است. طبق تحقیقات HubSpot ، مصرف کنندگان و مشتریان در واقع فیلم “معتبر” با کیفیت پایین تر را نسبت به فیلم هایی با کیفیت بالا که مصنوعی و غیر معتبر به نظر می رسند ، ترجیح می دهند.

این ویدئو برای مشاغل تقریباً با هر اندازه امکان پذیر است – تیم و بودجه. 45٪ از بازاریابان قصد دارند YouTube را به استراتژی محتوای خود در سال آینده اضافه کنند. آیا به آنها ملحق خواهید شد؟

12 نوع فیلم بازاریابی

قبل از شروع فیلمبرداری ، ابتدا باید نوع ویدیو (های) مورد نظر خود را تعیین کنید . برای درک بهتر گزینه های خود ، این لیست را بررسی کنید.

1. فیلم های نسخه ی نمایشی

فیلم های نسخه ی نمایشی نشان می دهد که محصول شما چگونه کار می کند – خواه بیننده ها را در گشت و گذار در نرم افزار خود قرار دهد و هم اینکه چگونه می توان از آن استفاده کرد یا از جعبه آن استفاده نکرد و یک محصول فیزیکی را به آزمایش گذاشت.

یاد بگیرید که چگونه از فیلم در هر مراحل خریدار استفاده کنید.

2. فیلم های تجاری

فیلم های تجاری به طور معمول به عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگتر ایجاد می شوند و چشم انداز ، ماموریت یا محصولات و خدمات سطح بالایی از شرکت را به نمایش می گذارند. هدف از فیلم های مارک ایجاد آگاهی در شرکت و جذب مخاطب هدف است.

3. فیلم های رویداد

آیا مشاغل شما میزبان کنفرانس ، میزگرد ، بحث جمع آوری کمک مالی یا نوع دیگری از رویداد است؟ یک حلقه برجسته تولید کنید یا مصاحبه ها و سخنرانی های جالب را از این گردهمایی منتشر کنید.

4- مصاحبه های خبره

گرفتن مصاحبه با متخصصان داخلی یا متفکران صنعت شما یک روش عالی برای ایجاد اعتماد و اقتدار با مخاطبان هدف شماست. تأثیر گذاران در صنعت خود را پیدا کنید – خواه نقطه نظرات شما را در این زمینه به اشتراک بگذارند یا نه – این بحث ها را جلوی مخاطبان خود بگیرید.

5. فیلم های آموزشی یا راهنما

از فیلمهای آموزشی می توان برای آموزش مخاطبان خود استفاده کرد یا دانش بنیادی مورد نیاز برای درک بهتر شغل و راه حلهای شما را ایجاد کرد. این فیلم ها می توانند در هنگام کار با مشتریان توسط تیمهای فروش و خدمات شما نیز استفاده شوند.

6. فیلم های توضیح دهنده

از این نوع فیلم استفاده می شود تا مخاطبان شما بهتر درک کنند که چرا به محصول یا خدمات شما نیاز دارند. بسیاری از فیلم های توضیح دهنده در مورد سفر داستانی شخصیت خریدار اصلی شرکت که با مشکل روبرو هست تمرکز می کند. این فرد با پذیرش خدمات یا خرید محصول بر این مشکل غلبه پیدا می کند.

7. فیلم های متحرک

فیلم های متحرک می توانند یک قالب عالی برای مفاهیم سخت گیرانه باشند که به تصاویر قوی نیاز دارند یا برای توضیح یک سرویس یا محصول انتزاعی. به عنوان مثال ، ما ویدئوی زیر را برای تبلیغ یک موضوع اصلی (نامشهود) از گزارش State of Inbound 2017 ایجاد کرده ایم.

8. مطالعه موردی و فیلم های شهادت مشتری

خریدار های شما می خواهند بدانند که محصول شما می تواند مشکل خاصشان را حل کند. یکی از بهترین راه ها برای اثبات این امر ، ایجاد فیلم های مطالعه موردی است که مشتریان رضایتمند وفادار شما را نشان می دهد. این افراد بهترین طرفداران شما هستند. از آنها در دوربین استفاده کنید تا چالش های خود را توضیح دهند و اینکه چگونه شرکت شما در حل آنها کمک کرده است.

دریابید که چگونه تجارتهایی مانند شما از HubSpot برای پیاده سازی موثر راه حل های بازاریابی ، فروش و خدمات استفاده کرده است.

9. فیلم های زنده

فیلم زنده به نمایندگان شما نگاه خاص و پشت پرده ای نسبت به شرکت شما می بخشد. همچنین جریان های طولانی تر و نرخ تعامل بیشتری را به خود اختصاص می دهد – بینندگان تا 8.1 برابر بیشتر نسبت به فیلم های درخواستی را با فیلم زنده سپری میکنند . مصاحبه ها ، سخنرانی ها و رویدادهای پخش مستقیم ، و بینندگان را ترغیب می کند تا با سوالات اظهار نظر کنند.

بیاموزید که چگونه ویدیو فیس بوک لایو می تواند پیگیری های اجتماعی و آگاهی از برند شما را افزایش دهد.

10. فیلم 360 درجه و واقعیت مجازی

با فیلم های 360 درجه ، بینندگان “حرکت” می کنند تا محتوا را از هر زاویه ببینند – گویی از نظر فیزیکی در محتوا ایستاده اند. این سبک ویدیوی کروی به بینندگان امکان می دهد یک مکان یا رویداد را تجربه کنند ، مانند کاوش در قطب جنوب یا ملاقات با کوسه چکش چرمی . واقعیت مجازی (VR) به بینندگان این امکان را می دهد تا تجربه خود را مرور و کنترل کنند. این فیلم ها معمولاً از طریق دستگاه هایی مانند Oculus Rift یا Google Cardboard مشاهده می شوند.

11. فیلم های واقعیت افزوده (AR)

در این سبک فیلم ، یک لایه دیجیتالی به آنچه در جهان مشاهده می کنید اضافه می شود. به عنوان مثال ، می توانید با دوربین گوشی اتاق نشیمن خود را نشان دهید و AR به شما اجازه می دهد تا ببینید که یک مبل در فضا چگونه به نظر می رسد. برنامه IKEA Place نمونه ای عالی از این مورد است.

12. پیام های شخصی

فیلم می تواند روشی خلاقانه برای ادامه مکالمه یا پاسخ دادن به کسی از طریق ایمیل یا متن باشد. از HubSpot Video یا Loom استفاده کنید و خود را در حال مرور یک جلسه مهم یا دادن توصیه های شخصی نشان دهید. این فیلم ها لحظه ای دلنشین و بی نظیری را برای دنبال کنندگان شما ایجاد می کنند و می توانند آنها را در مسیر خرید بیشتر سوق دهند.

چگونه یک ویدیو برای تجارت خود تهیه کنید

 • برنامه ریزی فیلم
 • فیلمبرداری فیلم
 • درک و استفاده از دوربین ها
 • تنظیم استودیو
 • آماده سازی استعداد
 • تلاش برای ویرایش
 • سازماندهی فیلم های خود
 • ویرایش ویدیوی
 • انتخاب موسیقی خود
 • ضبط صدای گوینده

راه های بی شماری برای فیلم سازی وجود دارد. در این بخش شما را با روند دقیق ایجاد و انتشار ویدئویی برای مشاغل خود طی همراهی میکنیم. دوربین خود را بگیرید و دنبال کنید.

1. برنامه ریزی فیلم

قبل از تنظیم ، ضبط یا ویرایش هر چیز ، با صحبت در مورد هدف فیلم خود شروع کنید . چرا؟ زیرا هر تصمیمی که در طی فرآیند ایجاد ویدیو گرفته شود به هدف ویدیوی شما و به اقدامی که می خواهید مخاطبان پس از تماشای آن انجام دهند اشاره خواهد کرد.

و مطمئناً ، بدون اینکه هدف مشخصی توسط تیم شما اتفاق بیفتد ، خود را در گرداب مجدد تیراندازی ، تغییر شکل مجدد ، ویرایش و یافتن وقت بسیار گرانبها خواهید یافت. و مطمئناً،تیم شما بدون اینکه به توافق برای هدفی مشخص برسد ، خود را در گرداب تلاش مجدد برای تکرار قاب بندی ، ویرایش و از دست دادن زمان گرانبها می یابید.

در هنگام تهیه فیلم معمولاً بازیکنان زیادی وجود دارند. چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که همه آنها با هم هماهنگ هستند؟

با استفاده از Google Forms یا SurveyMonkey یک پرسشنامه ایجاد کنید و آن را به ذینفعان پروژه منتقل کنید. به این ترتیب ، می توانید همان سؤالات را از همه بپرسید و پاسخ های خود را در یک جا جمع کنید.

 • مخاطب هدف شما کیست؟ چگونه خریداری را هدف قرار داده اید؟ این ممکن است بخشی از شخصیت خریدار معمولی شرکت شما باشد.
 • هدف چیست؟ افزایش آگاهی از برند؟ فروش بلیط رویداد ها؟ یا راه اندازی محصولی جدید؟ در نهایت ، شما می خواهید مخاطبان شما بعد از تماشای فیلم چه کاری انجام دهند؟
 • این فیلم در کجا قرار است زندگی کند؟ در فیسبوک؟ پشت فرم صفحه فرود هستید؟ قبل از اینکه مجدداً از کانالهای دیگر استفاده کنید ، باید با یک مکان هدف – جایی که می دانید مخاطبان شما فیلم را پیدا می کنند – شروع کنید.
 • زمان؟ همیشه با یک جدول زمانی شروع کنید. برای مثال ویدئویی که برای انجام کار روی آن چند ماه زمان دارید ، نسبت به یک فیلم مورد نیاز در چند روز ، بودجه و دامنه خلاقیتی بسیار متفاوت خواهد داشت.
 • بودجه چقدر است؟ ، فیلم می تواند گران باشد ، اما لازم نیست که باشد … اگر بودجه تعیین کنید تحقیق کرده و پارامترهای واقع گرایانه را تعیین کنید ، به خصوص قبل از اینکه به سوال بعدی پاسخ دهید.
 • ابزار های خلاقیت چیست؟ با بودجه ، مهارت ها و منابع در ذهن خود ، در مورد موانع کاری خلاق که ممکن است بوجود بیاید فکر کنید. آیا برای ایجاد گرافیک پایین به طراح نیاز دارید؟ آیا می خواهید یک فیلم متحرک یا یک فیلم اکشن زنده ایجاد کنید؟
 • این فیلم تا چه اندازه موفق خواهد بود؟ چندین شاخص کلیدی عملکرد را انتخاب کنید که با اهداف ویدیوی شما مطابقت دارند – یا در این راهنمای سنجش و تجزیه و تحلیل ویدیو به فصل این بخش سر بزنید.

2. فیلمبرداری فیلم شما

یک زمان و مکان برای خاموش کردن دکمه های فیلم ها و کاملاً بدون نوشته وجود دارد. شما مستندهای پرشکوه اشک ، جاروها را تحت الشعاع قرار داده و البته مراسم مقدس: فیلمهای گربه.

گفته می شود ، اکثر فیلمهای تجاری به یک فیلمنامه نیاز دارند .

اگر این مرحله را ندید بگیرید ، خود را در حال ویرایش بیش از حد خواهید یافت ،  ویدیوی طولانی تر از آنچه که باید باشد منتشر می کنید و احتمالاً مخاطبان خود را در این راه از دست می دهید.

نوشتن اسکریپت را به روشی که می خواهید برای یک پست وبلاگ شروع کنید – با یک طرح کلی. نکات کلیدی خود را ذکر کرده و آنها را به صورت منطقی مرتب کنید.

تمام پیش نویس های خود را در Google Docs انجام دهید تا همکاری و اظهار نظر در لحظه را ارتقا دهید. برای تکمیل یکی از شیوه های سنتی نوشتن فیلمنامه تلویزیونی از تابع “درج> جدول” استفاده کنید: فیلمنامه دو ستونی.متن صوتی (اسکریپت) خود را در ستون سمت چپ بنویسید و ایده های تصویری متناسب را در ستون سمت راست وارد کنید.

بیننده را وادار نکنید تا ثانیه های آخر صبر کند تا هدف فیلم شما را بفهمد … ما قول می دهیم آنها به هم نپیوندند. شبیه به  روزنامه نگاری ، قلاب را در ابتدای کار قرار دهید که هدف از این ویدئو را نشان می دهد ، به خصوص برای فیلم های آموزشی و توضیح دهنده.

توجه کنید در مثال زیر اجازه نمی دهیم مخاطب بدون فهمیدن موضوع فیلم به جمله دوم برسد.

با شروع ساخت فیلم ، متوجه تفاوت اساسی بین اسکریپت های ویدیویی و پست های  معمولی وبلاگ کسب و کار خود خواهید شد . زبان ویدیویی باید آرام ، واضح و محاوره ای باشد. از ساختارهای جملاتی پیچیده و بندهای فصیح خودداری کنید. درعوض ، با نوشتن به زبان اول شخص و استفاده از زبان بصری ، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. زبان را مختصر کرده، اواز اصطلاحات فی و کلمات شعار گونه خودداری کنید

به دنبال مثال “ترفنده های کمتر شناخته شده اینستاگرام” توجه کنید که چگونه بخشی از پست وبلاگ اصلی با استفاده از کلمات کمتر و تکیه بر تصاویر را برای فیلم تبدیل کرد.

 • نسخه متن پست وبلاگ: ” وقتی کسی شما را در یک عکس یا ویدیو در اینستاگرام tag می دهد ، به طور خودکار به” عکس های شما “به پروفایل شما اضافه می شود ، مگر اینکه تصمیم بگیرید عکس های برچسب را به صورت دستی اضافه کنید (به نکته بعدی مراجعه کنید). برای دیدن پست هایی که در آن برچسب خورده اید ، به نمایه خود بروید و روی نماد شخص در زیر بیوگرافی خود کلیک کنید. “
 • فیلمنامه: ” با افزایش دنبال کنندگان ، افراد بیشتری شما را در پست های خود tag می کنند. می توانید همه این موارد را در زیر برگه “عکسهای شما” در نمایه خود پیدا کنید. “

بیشتر فیلمنامه های ویدیویی کوتاه هستند … احتمالاً کوتاه تر از آنچه فکر می کنید.  تایمر اسکریپت را بکار بگیرید تا طول اسکریپت را هنگام نوشتن و ویرایش بررسی کنید. به عنوان مثال ، یک اسکریپت 350 کلمه ای برابر با یک فیلم است که تقریبا 2 دقیقه طول دارد.

کلمات روی کاغذ در هنگام خواندن با صدای بلند بسیار متفاوت از آنچه به نظر می رسد هستند. به همین دلیل ما قبل از شروع فیلمبرداری ، شما را به ترتیب دادن “جدول خواندن فیلمنامه” تشویق می کنیم. مزایا جدول خواندن ، صاف کردن قسمتهای زیرنویس فیلمنامه و پایین آوردن نقاط ضعف فیلم نامه.

بگذارید چند نفر (شامل افراد نویسنده و با استعداد) با لپ تاپ های خود دور یک میز جمع شده و فیلمنامه را چندین بار بخوانند. اگر به طور اتفاقی خطی را متفاوت از آنچه فیلمنامه توصیف می کند خواندید ، در مورد این موضوع فکر کنید و برای تغییر  آن راهی در نظر بگیرید تا طبیعی تر جلوه کند.

3. درک واستفاده از دروبین ها

غالباً ترس و عدم اطمینان نسبت به تجهیزات ، مشاغل را از تلاش برای بازاریابی ویدیویی باز می دارد. اما یادگیری فیلمبرداری لزوماً نباید گیج کننده باشد.

این احتمال وجود دارد که شما یک دوربین عالی با کاربرد آسان و مناسب در جیب خود داشته باشید: آی فون خود.

فیلم برداری با آی فون خود

قبل از فیلمبرداری با آیفون خود ، اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما از فضای کافی برخوردار است. همچنین ، فراموش نکنید که از قابلیت Do Not Disturb استفاده کنید تا در حین فیلم برداری از اعلان هی حواس پرت کننده خودداری کنید.

پس از باز کردن دوربین آیفون ، تلفن خود را به صورت افقی  کرده تا بهترین تجربه ممکن را برای مشاهده ایجاد کنید. سپس ، به اندازه کافی به موضوع خود نزدیک شوید تا نیازی به استفاده از ویژگی زوم نباشد – چرا که باعث می شود که فیلم نهایی به صورت پیکسل و مبهم به نظر برسد.

هنگام عکس گرفتن ، گوشی شما ،خودکار روی “موضوع عکس” فکوس انجام دهد ، اما وقتی دوربین فیلمبرداری می شود ، با حرکت در صحنه به تنظیم و تنظیم مجدد ادامه خواهید داد. برای حل این مشکل ، قبل از فشار ضبط ، نوردهی را قفل کنید. انگشت خود را روی موضوع ویدیو نگه داشته تا جعبه زرد با کلمات “قفل AE / AF” ظاهر شود.

عکسبرداری با دوربین های Prosumer و حرفه ای

در حالی که آیفون ها برای فیلمبرداری در پرواز یا سازگاری با فیلم عالی هستند ، ممکن است در بعضی مواقع احساس آمادگی کنید تا مدل بعدی را کامل یاد بگیرید. با توجه به تمام دوربین های دیجیتالی موجود در بازار ، گزینه های بسیاری برای انتخاب وجود دارد. در زیر چند گزینه جهت ساده کردن جستجوی شما شناسایی کرده ایم.

اولین انتخابی که می کنید بین خریدن یک دوربین “prosumer” و یک دوربین حرفه ای خواهد بود.

دوربین های پروسومر پل ارتباطی بین دوربین های کامپکت ساده و دوربین های پیشرفته تر در نظر گرفته شده است. آنها برای شخصی که علاقه مند به ایجاد ویدیوی بیشتر باشد ، اما می خواهد فقط گزینه ضبط را فشار دهند عالی هستند. بسیاری از آنها لنز ثابت برای ساده جلوه دادن دارند.

دوربین های حرفه ای ، مانند DSLR ، به شما امکان کنترل دقیق تنظیمات دستی فیلمبرداری را می دهند و همچنین این امکان را می دهند که به عمق کم عمق میدان (زمینه خارج از تمرکز) که مردم در مورد آن علاقه دارند ، برسید. در حالی که در درجه اول از آنها برای عکاسی استفاده می شود ، DSLR ها بسیار کوچک هستند ، اما در شرایط کم نور بسیار عالی عمل می کنند و با طیف گسترده ای از لنزها جفت می شوند – و این امر آن ها را برای فیلمبرداری عالی می کند. با این حال ، DSLR ها نیاز به آموزش (و خرید اضافی) لنزها دارند.

اگر علاقه مند به prosumer هستید ، به Canon PowerShot ELPH 340 نگاهی بیندازید. GoPro HERO5 یکی دیگر از گزینه های سرگرم کننده برای فیلم های ماجراجویانه با حرکت زیاد است.

با درنظر گرفتن هزینه دوربین DSLR ، در رابطه با گزینه های خود تحقیق کرده و بررسی های زیادی را بخوانید. در ابتدا خط گزینه ها (از گرانترین تا حداقل) سونی Alpha a7SII ، Nikon D810 و Canon EOS 5D Mark III قرار دارند . یا از گزینه های مقرون به صرفه تر ، Canon EOS 7D Mark II ، Canon 80D ، Nikon d3300 یا Canon EOS Rebel T6 استفاده کنید .

درک تنظیمات دستی دوربین

اگر DSLR را انتخاب می کنید ، قبل از اولین عکس برداری چند تنظیم وجود دارد که باید آن را درک کنید: سرعت فریم ، سرعت شاتر ، ISO ، دیافراگم و ترازوی رنگ. قطعاً همانطور که این متن را می خوانید دوربین خود را همراه داشته باشید – تنظیمات دستی بدون آزمایش آنها برای خودتان کاملاً انتزاعی به نظر می رسد.

اما قبل از پرداختن ، می خواهیم تأکید کنیم که این یک نمای کلی از سطح بالا است. اگر احساس می کنید که می خواهید بیشتر ، غرق شوید و برخی از تحقیقات خود را انجام دهید. در مورد چگونگی دستکاری این تنظیمات و استفاده از آنها در کنار هم برای ایجاد ظاهری متفاوت چیزهای زیادی وجود دارد.

در آخر روش متفاوتی برای تنظیم این تنظیمات بر اساس دوربین خاص شما وجود خواهد داشت. همیشه به دفترچه راهنمای دوربین خود مراجعه کنید.

نرخ فریم

مانند مفاهیم ویدیویی ، گزینه های سفارشی سازی زیادی وجود دارد. ابتدایی ترین گزینه سفارشی سازی در هنگام نرخ فریم ، فیلمبرداری ویدیوی شما با 24 فریم در ثانیه (فریم در ثانیه) یا 30 فریم در ثانیه است.

کارشناسان ویدیو اغلب 24fps را با ظاهری “سینمایی تر” اعتبار می دهند ، در حالی که 30 فریم در ثانیه رایج تر است ، به خصوص برای فیلم هایی که نیاز به پیش بینی یا پخش دارند. یک قانون خوب این  است که از کاربر نهایی ویدئوی خود سؤال کنید که ترجیحات او چیست و بر اساس آن فیلم بگیرید. پس مطمئن شوید که وضوح تصویر شما برای حفظ فیلمبرداری با کیفیت حداقل 1920  x1080 است.

پس از تنظیم میزان فریم و وضوح فریم در تنظیمات دوربین ، زمان آن است که دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO خود را تعیین کنید. برای کنترل این تنظیمات ، حتما دوربین خود را به حالت دستی تبدیل کنید.

(در حالی که ما هریک از اینها را بطور جداگانه تعریف خواهیم کرد ، بدانید که این سه متغیر به برای کار در کنار هم قرار دارند) در واقع ، بسیاری از عکاسان از اصطلاح Exposure مثلث برای توصیف چگونگی ارتباط آنها با نور و چگونگی تعامل آن با دوربین استفاده می کنند. .)

مثلث نور دهیدیافراگم

دیافراگم به اندازه دهانه در لنز اشاره دارد. مانند چشم انسان ، یک لنز برای کنترل میزان نوری که به سنسور وارد می شود باز و بسته می شود. دیافراگم در آنچه f-stop نامیده می شود اندازه گیری می شود. هرچه عدد f-stop کوچکتر باشد ، لنز بازتر است ، در حالی که عدد بیشتر به معنای بسته بودن لنز است.

رنج دیافراگمدیافراگم برای ویدیوی شما چیست؟ وقتی نور زیادی وارد دوربین می شود (شماره کم F) ، تصویر روشن تر و عمق میدانی کم عمق می گیرید.این برای زمانی که می خواهید سوژه شما در برابر پیش زمینه ایستادگی کند  بسیار خوب است. هنگامی که نور کمتری وارد دوربین می شود ( شماره بالا F) ، شما به آنچه که عمق میدان نامیده می شود دست یافته  و می توانید تمرکز خود را در قسمت های بیشتری از قاب خود حفظ کنید.

سرعت شاترسرعت شاتر

برای درک سرعت شاتر ، ابتدا باید در مورد عکاسی صحبت کنیم. هنگام گرفتن عکس ، سرعت شاتر به مدت زمانی که سنسور دوربین در معرض نور باشد ، اشاره دارد. به این فکر کنید که دوربین به سرعت یا به آرامی چشمک می زند.

اگر عکسی کاملاً به موقع از موی چتری به نظر می رسید که به موقع یخ زده است ، شاهد سرعت شاتر بسیار سریع بوده اید. در همین حال ، احتمالاً تصویری از رودخانه ای تند و تیز با آب در حال تار شدن در کنار هم با سرعت آهسته شاتر گرفته شده است.

سرعت شاتر در ثانیه یا در بیشتر موارد کسری از ثانیه اندازه گیری می شود. هرچه مخرج کسر بیشتر باشد ،  شاتر سرعت بیشتری دارد. بنابراین ، 1000/1 سریعتر از 30/1 خواهد بود.

اما سرعت شاتر برای فیلم چیست؟ ما بیش از حد به علم سرعت شاتر نخواهیم پرداخت ، اما برای انتخاب تنظیمات کافی ، باید کمی محاسبات ریاضی انجام دهید. ابتدا نرخ فریم خود را در2 ضرب کنید. بنابراین اگر در 24fps شات می کنید ، این عدد 48 خواهد بود. این عدد به مخرج کسری از سرعت شاتر شما تبدیل می شود.

از آنجا که سرعت شاتر فقط با چند افزایش در دسترس است ، باید 48/1 را تا نزدیکترین تنظیم بعدی بکشید: 50/1. در اینجا سرعت شاتر متداول و نحوه محاسبه آنها آورده شده است:

 • در 24fps ، 24 * 2 = 48 ، برابر با سرعت شاتر50/1است
 • در 30fps ، 30 x 2 = 60 ، برابر با سرعت شاتر 60/10 است
 • در 60fps ، 60 x 2 = 120 ، مساوی با سرعت شاتر 20/1 است

به یاد داشته باشید ، این فرایند فقط یک راهنما برای انتخاب سرعت شاتر است. سنت گرایان به این محاسبات می چسبند ، اما همیشه جایی وجود دارد که سرعت شاتر را کمی تغییر دهید تا به یک اثر دلخواه برسید. در مورد فیلم ، قوانین می توانند شکسته شوند – تا زمانی که دلیل کافی داشته باشید.

ISO

آخرین در مثلث Exposure ، ISO است. در عکاسی دیجیتال و فیلمبرداری ، ISO حساسیت سنسور دوربین نسبت به نور را اندازه گیری می کند. در دوربین خود ، تنظیمات ارجاع شده با اعداد را در صدها یا هزارها مشاهده خواهید کرد (به عنوان مثال 200 ، 400 ، 800 ، 1600 و غیره).

هرچه این تعداد بیشتر باشد ، دوربین شما نسبت به نور حساس تر است … هرچه این عدد کمتر باشد ، حساسیت کمتری دارد. ISO همچنین بر روی دانه بندی تصویر تأثیر می گذارد. ISO های پایین شات واضح ایجاد می کنند ، در حالی که ISO های بالا ضربات پر سروصدا و دانه ای ایجاد می کنند.

هنگام انتخاب ISO ، روشنایی را در نظر بگیرید. اگر موضوع شما به خوبی روشن است (به عنوان مثال ، اگر در خارج از خانه بودید) ، می توانید از ISO پایین تر ، ایده آل در حدود 100 یا 200 استفاده کنید. اگر در یک وضعیت کم نور در داخل خانه هستید ، باید ISO را بالا ببرید – فقط مراقب باشید که عکس شما چقدر دانه دار میشود.

اینجاست که می توانید ببینید که چگونه سه عامل مثلث Exposure با هم کار می کنند. به عنوان مثال ، هنگامی که وضعیت کم نور دارید ، می توانید لنزهایی را انتخاب کنید که بتواند با یک f-stop کم شات کند تا نور بیشتری به دوربین وارد شود و از ایجاد شات با صدای ISO زیاد پرهیز کند.

اگر تازه با تنظیمات فیلم دستی شروع می کنید ، سردرگم نشوید. دانستن موارد و مضرات مثلث Exposure ، زمان و تمرین زیادی را می طلبد. در اینجا دو نکته برای منحنی یادگیری آورده شده است:

 • با عکس شروع کنید. با خاموش کردن دوربین از حالت فیلمبرداری ، می توانید رابطه دیافراگم ، ISO و سرعت شاتر را مشاهده کنید. تعداد زیادی عکس بگیرید و هر تنظیم را به صورت تدریجی تغییر دهید. با گذشت زمان ، اعداد کمتر اضطراب آور بوده و جابجایی بین تنظیمات منطقی تر خواهد بود – و استفاده از آن برای فیلم راحت تر می شود.
 • فرآیندی تشکیل دهید. هر فیلمبردار روش خودش را دارد ، اما پیشنهاد می کنیم ابتدا سرعت شاتر را مطابق ریاضیاتی که در بالا توضیح داده شد تنظیم کنید. سپس دیافراگم را با توجه به عمق میدانی که می خواهید ایجاد کنید، تنظیم کنید. سپس ، ISO. در آخر ، برای هرگونه تنظیم دقیق ، دوباره به چرخه سرعت شاتر برگردید.

در حالی که دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO ممکن است سه ستون اصلی عکاسی دستی و فیلمبرداری باشند ، یک قطعه چهارم از معما وجود دارد که بسیار مهم است: تعادل رنگ سفید.

تعادل رنگ سفید

تعادل رنگ سفید دمای رنگ محیطی را که در آن عکاسی می شود به شما می گوید. نورهای مختلف رنگ های مختلفی دارند. به عنوان مثال ، لامپ های رشته ای (مانند آنچه که بسیاری از افراد در لامپ قرار می دهند) رنگی بسیار گرم دارند. چراغ های فلورسنت کمی سرد تر بوده و نور روز از آن ها سردتر می باشد. قبل از شروع تصویربرداری ، باید تراز سفیدی دوربین خود را با تنظیمات خود منطبق کنید.

تنظیمات دقیق دوربین شما به مدل شما بستگی دارد ، اما احتمالاً یک گزینه خودکار ، دسته از پیش تعیین شده ها (نور روز ، ابری ، تنگستن و غیره) و سفارشی وجود دارد. به هر قیمتی از تعادل رنگ سفید خودداری کرده  و به جای آن از پیش تعیین شده یا سفارشی استفاده کنید. اگر DSLR حرفه دارید ، ممکن است گزینه ای نیز برای تنظیم دستی دمای رنگ اتاق ، که در کلوین اندازه گیری شده است ، وجود داشته باشد.

تعادل رنگ سفید - وایت بالانسبرای درک بهتراهمیت تنظیم تعادل رنگ سفید ، تفاوت بین این دو عکس را در نظر بگیرید. محیط با چراغهای فلورسنت زرد روشن است. می توانید ببینید چگونه تنظیمات مناسب طبیعی به نظر می رسند ، در حالی که تنظیم نور روز یک رنگ آبی به صحنه می افزاید.

وایت بالانستمرکز

فوکوس یکی از تنظیمات مهم عکسبرداری نیست ، اما به خاطر داشته باشید قطعاً مهم است. با DSLR ، شما می توانید با فوکوس خودکار یا فوکوس دستی عکس بگیرید. که به دوربین و لنزهای شما بستگی دارد ، اما معمولا فوکوس اتوماتیک دقیق ترین نیست.

در عوض ، فوکوس لنز خود را دستی کرده و. از دکمه های (+) و (-) برای بزرگنمایی منظره استفاده کنید و به چهره سوژه خود نزدیک شوید. سپس ، فوکوس را روی لنز تنظیم کنید. برای یک شات  ثابت مانند مصاحبه ، مطمئن شوید که مژگان سوژه مورد توجه شما قرار گرفته است – از این طریق ، می توانید مطمئن باشید که فیلم شما واضح و تیز است.

4- استودیوی خود را راه‌اندازی کنید

با شروع ساختن استودیوی داخلی ،تجهیزات به سرعت خرید شده و اضافه می شوند. نه تنها به دوربین احتیاج دارید ، بلکه هرچه بیشتر جلو برویم، بیشتر متوجه می شوید که نیاز به سه پایه ، چراغ ، میکروفون و موارد دیگر دارید.

یک نفسی تازه کنیم. با دانستن چگونگی و اندکی دانش ، ساختن استودیوی شما لازم نیست که بیش از حد گیج کننده و خسته کننده باشد. انتخاب های مقرون به صرفه و ترفندهای DIY زیادی وجود دارد تا مطمئن شوید فیلم های شما در بالاترین سطح به نظر برسد.

تجهیزات اساسی

همیشه با یک سه پایه شات بگیرید. ناگفته نماند ، اما روشی دستی که برای داستان Snapchat خود استفاده می کنید ، نمیتواند شما را ازآن بی نیاز کند. سه پایه ها به شما اطمینان می دهند که یک شات ثابت دارید و هیچ تجهیزات گران قیمتی را در این فرآیند خراب نمی کنید.

سه پایه ها قیمت بالایی دارند و کیفیت سه پایه به سطح دوربین و لنزهای شما بستگی دارد. اگر با تلفن خود عکاسی می کنید ، می توانید با یک روی میزی مانند Arkon Tripod Mount یا یک سه پایه تمام اندازه مانند سه پایه آلومینیوم Acuvar 50 ”دریافت کنید . برای DSLR ، مانفروتو انواع مختلفی از سه پایه های قابل اعتماد را در اختیار قرار میدهد که از Manfrotto BeFree شروع می شود و کیفیت و قیمت از آنجا افزایش میابد.

همراه با سه پایه ، باتری های دوربین و کارتهای SD را به اندازه کافی فراهم کنید . زیرا ضبط ویدیو باعث می شود که نسبت به گرفتن عکس ، سریعتر مصرف شوند.

تجهیزات صوتی

اگر شما شروع به بررسی قابلیت های دوربین فیلمبرداری خود کرده اید ، احتمالاً متوجه شده اید که میکروفون داخلی برای ضبط صدا دارد … از آن استفاده نکنید.

اگر دوربین خود را در فاصله معقول و منطقی از موضوع تنظیم کنید ، به سرعت می فهمید که میکروفون داخلی به اندازه کافی قدرتمند نیست که صوت مطلوبی را ضبط کند. در عوض ، باید در تجهیزات صوتی با کیفیت سرمایه گذاری کنید.

هنگامی که با آیفون خود فیلم برداری می کنید ، تعداد ریادی از میکروفون ها وجود دارد که استفاده از آن بسیار ساده و ارزان قیمت است. به عنوان مثال ، میکروفون آیفون Movo MA200 OmniDirectional برای ظبط صدا در پرواز ، یک راه حل plug-and-play را برای شما فراهم می کند.

نظرات مهندسان صدا در مورد بهترین روش و تجهیزات ضبط صدا با DSLR بسیار متفاوت از یکدیگر است. شما به احتمال زیاد فیلم های زیادی را مشاهده کرده اید که از میکروفون  Lavalier استفاده می کنند – قطعه کوچکی که در زیر یقه پیراهن استعدادها می چسبد. Lavaliers به دو صورت باسیم و بی سیم قرار دارد. با این حال ، Lavaliers هم برای استعداد (که باید سیم را زیر پیراهن قرار دهد) و هم برای بیننده (که باید برای کل ویدیو میکروفون را ببیند) کمی مزاحم خواهد بود.

در عوض ، اگر می دانید در یک محیط کنترل شده ضبط می کنید (مانند اتاق کنفرانس در دفتر کار خود) ، توصیه می کنیم با shotgun mic کار کنید. آنها قابل اعتماد هستند ، از صحنه خارج می شوند و سر و صدای پس زمینه را به روشی طبیعی ضبط می کنند.

برای ایجاد یک میکروفون تفنگ ساچمه ای در استودیوی اداری ، به یک میکروفون تفنگ مانند Sennheiser ME66 ، یک کلیپ اسلحه ، ایستاده سبک ، کابل XLR و ضبط Zoom H4N نیاز دارید. ضبط Zoom به شما امکان می دهد تا صدا را به طور جداگانه بر روی کارت SD ضبط کرده و میزان مزایای محیطی را که در آن شات میگیرید تنظیم کنید.

میکروفون و زوم رکوردر

ممکن است که این خریدهای صوتی بسیار زیاد به نظر برسد. اما راه اندازی میکروفن تفنگ یک سرمایه گذاری ارزشمند است که سال ها ادامه خواهد داشت. اگر به دنبال یک راه حل مقرون به صرفه تر هستید ، به Rode VideoMic که در بالای DSLR شما سوار است نگاه کنید که درست به بدنه دوربین وصل شده.

تجهیزات روشنایی

شما دارای دوربین و تجهیزات صوتی هستیدذحالا اجازه دهید در مورد چراغ ها صحبت کنیم.

برای پوشاندن استودیوی خود بدون اینکه بانکی را ورشکسته کنید، به فروشگاه محلی خود سری بزنید. سیم های فرمت و چند چراغ گیره با لامپ انتخاب کنید. همچنین به سه عدد پایه نور نیاز خواهید داشت که در سایت ها (مانند دیجی کالا) موجود است.

تنظیم سنتی چراغ های ویدئویی به نورپردازی سه نقطه ای معروف است. همانطور که ممکن است حدس بزنید ، این تنظیم شامل سه چراغ است که به صورت استراتژیک در اطراف سوژه قرار می گیرند ، آنها را با نور احاطه کرده و سایه هایی جذاب را در چهره شان ایجاد می کنند.

ابتدا به چراغ اصلی نیاز دارید. این کار را با قراردادن چراغ با زاویه 45 درجه در سمت چپ یا راست سوژه انجام دهید. چراغ را طوری قرار دهید که نور را از بالای سر خود به سمت پایین هدف بگیرد. همانطور که از نام آن پیداست ، این چراغ اصلی است و باید به اندازه کافی روشن باشد که بتواند تنها در صحنه باشد … در صورت نیاز.

در مرحله بعد ، fill light را در زاویه 45 درجه در طرف دیگر قرار داده و آن را نزدیک یا درست بالاتر از سطح چشم قرار دهید. هدف ازfill light نرم کردن سایه های ایجاد شده توسط چراغ اصلی است ، اما بدون از بین رفتن کامل آنها. بنابراین ، fill light باید از نور اصلی کم نور باشد. اگر مجبور هستید از یک نوع نور برای هر دو استفاده کنید ، fill light را به عقب بکشید و با چیدن یک پرده دوش روشن روی چراغ گیره با روپوش ، آن را پخش کنید. با بستن یک پرده دوش روشن بر روی چراغ لامپ با روپوش، آن را پخش کنید.

سرانجام ، نور پس زمینه لایه سومی را اضافه می کند. موضوع خود را دور از پس زمینه قرار دهید. یک چراغ را از بالای سر سوژه بلند کنید و آن را در پشت آنها و با فاصله کم کنار آن قرار دهید تا خارج از قاب باشد. نور باید به پشت سر آنها هدف گرفته شود ، تا  لبه ای لطیف از نور ایجاد کرده و آنها را از پس زمینه جدا کند.

ساعت نورپردازیاستودیوی داخلی خود را تنظیم کنید

اکنون که تمام تجهیزات خود را در اختیار دارید ، سرانجام آماده ساخت استودیوی اداری خود هستید. در حالی که شما همیشه می توانید از یک کمد برای نگه داشتن تجهیزات خود استفاده کنید ، بیایید کمی فراتر رفته و یک اتاق کنفرانس را ایجاد کنیم.

با داشتن یک استودیوی دیزاین شده ، مقدار زیادی از زمان آماده سازی برای هر شات را ذخیره می کنید. فقط مطمئن شوید که اتاق کنفرانس خیلی خالی نیست. اگر لازم شد ، یک نیمکت ، صندلی یا پتو را وارد اتاق  کنید تا اکو در اتاق به حداقل برسد.

در خصوص صدا ، توجه خاصی به فعالیت تهویه هوا دهید. اتاقی با حداقل نویز پیدا کنید یا در هنگام ضبط فن را خاموش کنید. برای ایجاد زمینه ای جذاب تر از دیوار سفید اتاق کنفرانس اقدام به خرید کاغذ عکاسی کنید.

فیلمبرداری را شروع کنیدهنگامی که زمان شات فرا رسید ، افراد اضافی را از اتاق خارج کرده و چراغ های سربار را خاموش کنید. با تنظیم روشنایی سه نقطه شما دیگر نیازی به آن دسته از لامپهای خشن نخواهید بود. وقتی – دقیقا وقتی که – همه چیز تنظیم شده است ، با فرد مورد نظر خود را وارد کنید. هیچ چیز بدتر از اضطرلب نیست ، و هچنین با نگرانی مشاهده کردن زمانی که چراغ ها زوشن میشوند ودوربین تست میشود .

5- آماده سازی فرد مورد نظر خود

اگر بازیگرانی باتجربه و با اعتماد به نفس در شرکت خود دارید ، خوش شانس هستید. استعداد ویدیویی منبعی نادر است. اما با کمی مربیگری (و سهم منصفانه ای از خنده های مضطربانه) ، می توانید به هم تیمی های خود کمک کنید تا جلوی دوربین شکوفا شوند.

مهم نیست که این اولین فیلم شما باشد یا پنجاهمین آن ، به یاد داشته باشید که مقابل دوربین قرار گرفتن ترسناک است. زمان زیادی را برنامه ریزی کنید و اسکریپت خود را در ابتدا در اختیار فرد فرد مورد نظر خود بگذارید – اما این نکته را روشن کنید که آنها نیازی به حفظ آن ندارند.

در عوض ، یک لپ تاپ را زیر خط چشم دوربین قرار دهید. اسکریپت را در پاراگراف های کوتاه بشکنید و آ« را قسمت به قسمت ضبط کنید تا درنهایت مطلوب ترین حالات را بدست آورید. اگر از قبل برنامه ریزی کرده اید هنگامی  که فیلم نهایی b-roll (فیلم های تکمیلی یا تصاویر) را نشان می دهد از استعداد خود را بخواهید که این خطوط را مستقیماً از روی صفحه بخواند.

در طول شات ، شغل شما فراتر از ضبط فشرده است. اولین و مهمترین چیز ، شما باید مربی باشید. بازخورد انتقادی را با پشتیبانی متعادل کرده و سریعاً پس از هر بار فیلم برداری تشویق کنید. به همین دلیل است که انجام یک جدول خوانده شده در طول فرآیند فیلمبرداری بسیار مهم است: بازخورد دادن هنگامی که دوربینی در کار نیست ، راحت تر است. به یاد داشته باشید ، در طول فیلمبرداری کمی احمق شوخ طبع باشید در غیر این صورت مخاطب شما آرامش و راحتی خود را مقابل دوربین از دست بدهد – و این در فیلم نشان داده خواهد شد.

اما در حالی که سطح سرگرمی را تنظیم می کنید ، همچنان هوشیار باشید. این وظیفه شماست که به نکات کوچک توجه کنید ، مانند اینکه مطمئن شوید همه دوربین ها روشن هستند یا متوجه تغییر نور چراغ ها می شوند .هر بخش را بارها ضبط کنید وبازی با نوسانی از بازیگر داشته باشید. بازیگر خود را با تورم بازی کنید. وقتی فکر می کنید که به هدف زده اید… فقط یک بار دیگر شات بگیرید. در این مرحله ، استعداد شما روی غلتک افتاده است و گزینه ها به هنگام ویرایش به طرز چشمگیری کمک می کنند.

سرانجام ، در پایان ضبط خود به ابتدای فیلمنامه برگردید. به احتمال زیاد بازیگر پس از فیلم برداری راحتی بیشتری نسبت به زمان آغاز پیدا کرده. از آنجا که ابتدا ویدیو اغلب مهمترین قسمت ویدیو است ، هنگامی که بازیگر اعتماد به نفس بیشتری دارد ، دوباره آن بخش را ضبط کنید.

مبانی ترکیب بندی

برخی از فیلم ها هستند که در عین سادگی زیبا هستند. این به واسطه  داستان یا حتی تنظیمات زیبا نیست. در حقیقت ، صحنه ممکن است در متفاوت ترین مجموعه ها اتفاق بیفتد ، اما به هر شکلی هر شات کاملا درست به نظر می رسد.

این قدرت ترکیب است. هنگامی که اشیاء در جای مناسب خود ظاهر شوند ، کیفیت فیلم شما به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

برای فیلم ، قوانین ترکیب مشابه مواردی است که شما ممکن است در کلاس عکاسی یا هنر آموخته باشید. ابتدا قاعده سوم را در نظر بگیرید – ایده ای که می توانید حس تعادل را با تصور کردن دو خط افقی و عمودی روی بوم ایجاد کنید. عناصر اصلی باید در تقاطع این خطوط رخ دهند.

نقاط طلایی در کادر تصویربه عنوان مثال ، اگر در حال فیلمبرداری از یک مصاحبه هستید ، چشمان سوژه باید با خط افقی بالا در اطراف یکی از دو تقاطع هماهنگ باشد. برای این شات “سر مصاحبه کننده” ، می توانید ترکیب خود را با اضافه کردن فضای خالی مناسب (اما نه خیلی زیاد) بالای سر شخص بهبود دهید.

ترکیب بندی تصویراعتبار تصویر: داستان موفقیت مشتری Hubspot دارای اسکی های سالن

یکی از بهترین راه های بهبود ظاهر فیلم شما شامل B رول است. رول B فیلم های تکمیلی به عنوان یک برش است. این ممکن است شامل عکس های مربوط به صحبت کردن در مورد خدمات مشتری از طریق تلفن ، یک طراح در حال ویرایش وب سایت شما ، تصاویر دفتر شما یا حتی عکس های محصول شما باشد. نکته اصلی با b-roll این است که اطمینان حاصل کنید که هر قطعه داستان را تقویت می کند.

هنگام جمع آوری باند ، ترکیبی از عکس ها از زوایای مختلف و مسافت را در نظر بگیرید. در حقیقت ، متخصصان فیلم برای توصیف این تغییرات از اسامی مختلفی استفاده می کنند.

 • ایجاد عکس : عکس های گسترده ای که به بیننده اجازه می دهد تا کل صحنه را ببیند. این موارد بسیار مفید است که هنگام معرفی صحنه در ابتدای فیلم استفاده می کنید.
 • عکس های متوسط : عکس های محکم تر که روی موضوع یا بخشی از صحنه تمرکز می کنند. شات مصاحبه کلاسیک شما می تواند یک عکسبرداری متوسط ​​محسوب شود.
 • عکس های نزدیک : عکس های تکه تکه بزرگنمایی شده تا جزئیات را نشان دهند. این عکس ها به طور مثال دست کسی را که روی صفحه کلید تایپ می کند یا یک فنجان قهوه می ریزد شامل بشوند.

به عنوان تمرین ، سعی کنید یک داستان را با b-roll خود بگویید و یک دنباله شات را برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال ، سوژه شما ممکن است در راهرو را باز کند ، وارد فضای اداری آنها شود ، روی میز  بنشیند ، لپ تاپ خود را باز کند و شروع به تایپ کند. به نظر ساده است ، درست است؟ اما یک توالی شات که این سناریو 10 ثانیه ای را نشان می دهد ممکن است شامل شش یا چند کلیپ مختلف b-roll باشد.

در اینجا است که درس پایانی ترکیب بندی به دست می آید: استمرار . استمرار ، فرایند ترکیب عکس ها به ترتیبی است که به نظر می رسد آنها در همان زمان و مکان اتفاق افتاده اند. بخش اصلی تداوم این است که اطمینان حاصل کنید که همه اشیاء کمکی در صحنه – به عنوان مثال ، یک فنجان آب روی میز – در همان مکان بمانید (و به همان میزان آب داشته باشید).

بخش دیگر تداوم یادگیری پیاده سازی آن در عمل است . برای صحنه ای که در بالا توضیح داده شد ، می خواهید سوژه را هنگام باز کردن در اتاق و خارج شدن از آن هم از نمای داخل و هم از خارج اتاق بگیرید. در مرحله پس از تولید ، می توانید در زمان بین کلیپ ها هماهنگی ایجاد کنید تا برش یکدست شود.

تداوم نماها در فیلم

6. فیلمبرداری برای ویرایش

وقتی صحبت از فیلم می شود ، برخی در فیلمبرداری بهتر هستند و برخی دیگر در ویرایش. به هر طرف چه مدعی هستید ، باید روند و نقاط درد هر کدام را درک کنید.

به عنوان مثال ، به عنوان فردی که در پشت دوربین قرار دارد ، ممکن است اعتقاد داشته باشید که فیلم های کافی جمع کرده و تمام سوالات مصاحبه مناسب را مطرح می کنید. اما از نظر ویراستار ، شما در واقع می توانید بیش از حد از یک نوع عکسبرداری شات گرفته و بعضی از موارد را گم نکنید که کار آنها را آسان تر می کند.

 

فیلمسازان در اینجا یک درس ارزشمند را آموزش می دهند: برای ویرایش اقدام کنید . با یادآوری اینکه فیلم هایی که ضبط می کنید بعدا ویرایش می شود ، می توانید تصمیمات دقیق تری بگیرید و ساعت های بی شماری را در اتاق ویرایش ذخیره کنید.

اولین قدم برای اتخاذ ذهنیت اقدام برای ویرایش ، به خاطر سپردن بافر در ابتدای کار و پایان هر کلیپ است. دسته هایی نامیده میشوند که می تواند ویرایشگران را از دردسر برش خیلی نزدیک به یک عکس مهم نجات دهد.

در بخش آماده سازی بازیگر ، ما در مورد چگونگی ضبط فیلمنامه خود در بخش های کوتاه بحث کردیم. اگر ویرایشگر بخواهد این بخش ها را به صورت یک به یک کنار هم قرار دهد ، ممکن است صورت و دست سوژه به طور ناگهانی بین کلیپ ها تغییر کند. این امر به عنوان پرش برش نامیده می شود و برای ویراستاران چالش جالبی را ایجاد می کند. خوشبختانه ، این جایی است که b-roll به کار می رود ، تا بتواند این پرش های برش را بپوشاند.

 

نمونه پرش تصویرینمونه پرش تصویری

به عنوان تولید کننده ، وظیفه شما این است که مقدار زیادی b-roll را ضبط کنید تا مطمئن شوید ویرایشگر شما هرگز به مشکل نخواهد رسید. یک لیست شات از ایده های b-roll بیشتری ایجاد کنید که فکر میکنید ممکن است به آنها احتیاج داشته باشید و پس از ضبط آنها را علامت بزنید.

برای پوشاندن پرش برش ، می توانید با دو دوربین نیز عکس بگیرید ، به خصوص اگر در حال ضبط مصاحبه بدون فیلمنامه هستید. دوربین A شات سنتی و مستقیم است. دوربین B باید از زاویه 30 تا 45 درجه زاویه دار باشد و از یک عکس کاملاً متفاوت عکس بگیرید. سپس ویرایشگر می تواند بین این دو دیدگاه تلنگر ببخشد تا برش طبیعی به نظر برسد.

جابجایی دوربینمثال جابجایی بین زاویه مصاحبه

یادداشت در مورد عکسبرداری با دو دوربین: ویرایشگر شما باید فیلم را بین نماهای مختلف همگام کند. برای کمک به اودر انجام این کار ، درست قبل از پرسیدن اولین سؤال در مصاحبه ، دستان خود را با صدای بلند به هم بزنید … بله ، دقیقاً مانند یک لباس بند قدیمی. نرم افزار ویرایش مدرن دارای ویژگی های همگام سازی خودکار است ، اما این صدای بلند به شما کمک می کند تا در ابتدا صفحات را تنظیم کنید.

در آخر ، کلیپ های خوب خود را علامت بزنید. حتی اگر شما در حال ضبط فیلمبرداری

هستید ، ممکن است مجبور شوید هر بخش را 10 بار یا بیشتر ضبط کنید. هنگامی که سوژه مورد نظر شما را لمس کرد ، دست خود را جلوی لنز بزنید. از این طریق ، ویرایشگر می تواند مستقیماً به این نشانه بصری بپردازد و در مرور فیلم صرفه جویی کند.

7. سازماندهی فیلم

بله ، سازماندهی فایل کسل کننده است. اما هنگام ویرایش فیلم ، فقط ممکن است پروژه شما ذخیره شود.

ضبط ویدیو شما را مجبور می کند نگاهی سخت به عادت های سازمانی و رایانه ای خود بیندازید. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که یک میز کار را به هم ریخته – می دانید که کی هستید – خود را در دنیای آسیب دیده خواهید یافت.

در مرحله اول ، فایل های با فرمت ویدیویی فوق العاده بزرگ هستند ، بنابراین بعید است که بخواهید هرکدام از آنها را در هارد دیسک داخلی خود ذخیره کنید. به سرعت از ذخیره خارج خواهید شد و سرعت پردازش رایانه شما از زیر وزن شروع به کاهش می کند.

درعوض ، مانند یکی از مدل های Lacie Rugged روی یک هارد اکسترنال سرمایه گذاری کنید. هارد اکسترنال در اندازه های مختلف و گزینه های پورت (Thunderbolt ، USB 3.0 و غیره) وجود دارد. سازندگان چندرسانه ای از عبارت “کار کردن با خارج” برای توصیف ذخیره سازی کلیه پرونده های پروژه خود در این هارد استفاده می کنند. این روش همچنین همکاری با هم تیمی ها را آسان تر می کند زیرا به راحتی می توانید درایو را به اشتراک بگذارید.

دوم ، برنامه های ویرایش ویدیو درمورد جایی که پرونده های خود را نگه دارید ، بسیار ویژه است. اگر به ساختار پرونده اصلی نپردازید ، ممکن است خود را در پیام های خطا دفن کنید. (ما در بخش بعدی گزینه های نرم افزاری و بهترین روش ها را پوشش خواهیم داد.)

در هارد اکسترنال شما باید یک پوشه سطح بالا جداگانه برای هر پروژه ایجاد کنید. در این پوشه ، باید مجموعه ای از “سطل” تعیین شده برای ذخیره فیلم های ویدئویی ، صوتی ، دارایی های طراحی و موارد دیگر وجود داشته باشد. با استفاده از تصویر زیر به عنوان راهنما ، یک پوشه پروژه الگو ایجاد کنید که بتوانید برای هر پروژه کپی و چسباندن کنید.

ذخیره فیلم در هارد دیسکهنگامی که فیلم خود را از دوربین خود وارد می کنید ، آن را در پوشه “فیلم” روی هارد دیسک خود قرار دهید.

برای هر دو پوشه پروژه و پرونده های ویرایش خود ، یک ساختار نامگذاری سازگار را دنبال کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید هر نام را با استفاده از YRMODA (ماه سال – ماه) شروع کنید. بنابراین ممکن است یک ویدیو در هک اینستاگرام با نام “180625_instagram_hacks” با نام “180625_instagram_hacks” منتشر شود اگر در 25 ژوئن 2018 شروع شده است.

حتی با وجود یک هارد اکسترنال کاملاً منظم ، هنوز از علفهای هرز خارج نیستید. شما باید از فایلهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید (و شاید حتی از فایلهای پشتیبان خود نسخه پشتیبان تهیه کنید). داشتن هارد اکسترنال برای کارهای روزمره غیر معمول نیست ، دیگری خارجی برای تهیه پشتیبان و مجموعه سوم پشتیبان گیری در ابر از طریق Dropbox یا Google Drive.

8- در حال ویرایش ویدیوی خود باشید

خوب ، شما فیلم ویدئویی خود را فیلمبرداری کرده اید. تبریک می گویم – شما در آنجا در نیمه راه هستید!

اکنون زمان آن رسیده است که در مورد ویرایش صحبت کنیم. ما آن را دریافت می کنیم ، ویرایش ویدیو می تواند گیج کننده باشد. در ابتدا احساس غرق شدن آسان است ، به خصوص وقتی برچسب قیمت نرم افزار را می بینید! خوشبختانه ، بر اساس سطح مهارت ، سیستم عامل و بودجه شما گزینه های بسیاری برای ویرایش ویدیو وجود دارد. حتی برنامه های رایگان و برنامه های تلفن همراه وجود دارد ! بیایید به چند گزینه بپردازیم.

واسطه ای: Apple iMovie

iMovie نرم افزار ویرایش ویدیو اپل است. سازگار با مکینتاش و سایر دستگاه های iOS ، iMovie در تمام محصولات اپل ساده ، کاربرپسند و رایگان است. iMovie به شما امکان می دهد فیلم های خود را با برش کلیپ ها ، اضافه کردن عناوین ، موسیقی ، جلوه های صوتی ، تصحیح رنگ اساسی ، فیلترها و جلوه های ویژه ایجاد و ویرایش کنید.

این برنامه حتی الگوهای مفیدی را ارائه می دهد که فرایند ویرایش را ساده می کند. این پلتفرم از کلیپ های باکیفیت مانند فیلم های ویدئویی 4K پشتیبانی می کند و به اشتراک گذاری کار شما به طور مستقیم در یک بستر میزبانی ویدیو سهولت را فراهم می کند. دسترسی محدود به ویژگی های پیشرفته تصحیح رنگ و ویرایش ، بدان معنی است که معمولاً توسط متخصصان مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما اگر تازه کار را شروع کنید ، iMovie هنوز گزینه بسیار خوبی است.

پیشرفته: Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro یک برنامه نرم افزاری ویرایش ویدیو است که توسط آماتورها و متخصصان به طور یکسان استفاده می شود. این رابط کاربری با رابط قابل تنظیم و ابزارهای ویرایش پیشرفته متعدد ، معمولاً استاندارد صنعت برای ویرایش ویدیو نامیده می شود و از آن برای ویرایش فیلم های اصلی هالیوود مانند Gone Girl و Deadpool استفاده شده است .

Premiere همکاری با سایر ویراستاران را آسان می کند ، مطالب خود را سازمان می دهد و با برنامه های دیگر در مجموعه Adobe مانند After Effects و Photoshop همگام سازی می کند. این پلت فرم از فیلمبرداری با کیفیت بالا (4K و بالاتر) پشتیبانی می کند و شامل ابزار پیشرفته ، تصحیح رنگی و درجه بندی رنگی است که آن را از گزینه های ارزان تر یا رایگان مانند iMovie جدا می کند.

تنها افت منفی Premiere هزینه آن است . اشتراک سالانه جدیدترین نسخه Premiere Pro CC با حدود 240 دلار است. اگر تازه وارد ویرایش ویدیو شده اید ، ممکن است قبل از سرمایه گذاری در Premiere Pro با گزینه ارزانتری مانند iMovie یا Adobe Premiere Elements آزمایش کنید. روی حصار؟ برخی از آموزش های Adobe Premiere Pro را از اینجا ببینید .

9. انتخاب موسیقی

اولین چیزی که وقتی در مورد فیلم فکر می کنید به ذهن می رسد چیست؟ من فیلم واقعی را حدس می زنم. در حالی که تمرکز بر روی فیلم های ویدئویی خود مهم است ، فراموش نکنید که موسیقی را در برنامه و بودجه کلی خود قرار دهید.

موسیقی ابزاری قدرتمند است که می تواند حال و هوای ویدیوی شما را تغییر دهد – فقط فیلم های بالا را تماشا کنید! انتخاب موسیقی مناسب اغلب بین یک پروژه آماتور و یک محتوای حرفه ای تفاوت ایجاد می کند. در صورت استفاده صحیح ، این امر می تواند به حفظ توجه بیننده ، برانگیختن احساسات و تعیین شیوه کلی ویرایش شما کمک کند.

قبل از شروع فیلمبرداری ، بودجه موسیقی تنظیم کنید و در مورد قوانین حق چاپ محلی خود تحقیق کنید. قانون کپی رایت می تواند رمزگشایی بسیار دشوار باشد ، به خصوص هنگامی که با محتوای دیجیتال سرو کار دارید. خط پایین: بیشتر موسیقی رایگان نیست. اگر از موسیقی هنرمند دیگری بدون مجوز یا مجوز مناسب استفاده می کنید ، خطر حذف فیلم و اقدام قانونی را در معرض خطر قرار می دهید. برای جلوگیری از نقض حق نسخه برداری ، برای ایجاد یک امتیاز اصلی باید آهنگ های رایگان حق امتیاز را پیدا کنید یا به یک آهنگساز پرداخت کنید. آهنگ های رایگان رایگان برای استفاده رایگان نیستند. آنها آهنگ های با کیفیت و با هزینه ای یک تخته در دسترس هستند. این بدان معناست که در آینده مجبور نیستید از پرداخت هزینه های مجوز اضافی یا حق امتیاز استفاده کنید. YouTube ، Pond5 و PremiumBeat همه سایتهای عالی برای پیدا کردن موسیقی رایگان حق امتیاز هستند.

در مرحله بعد ، مخاطبان خود و حالت کلی برای تولید خود را در نظر بگیرید. آیا شما مخاطبان کوچکی را هدف قرار می دهید که از جدیدترین مسیر زیرزمینی هیپ هاپ قدردانی کنند یا به چیزی نیاز دارید که مورد توجه بسیاری از جمعیت شناسی قرار بگیرد؟ آیا شما در حال ایجاد یک محصول آموزشی عملی هستید یا یک رویداد جذاب برای رویدادها؟ مطمئن باشید موسیقی را انتخاب می کنید که باعث افزایش لحن کلی فیلم شما می شود.

علاوه بر توجه مخاطبان خود ، حتماً هدف موسیقی را در نظر بگیرید. آیا به موسیقی پس زمینه یا چیزی با تأثیر واقعی نیاز دارید؟ در این فیلم روایت خواهید شد یا صحبت می کنید؟ اگر چنین است ، اجازه ندهید موسیقی به متن محتوای شما برسد. گاهی اوقات بهترین موسیقی موسیقی است که اصلاً به خاطر نمی آورید.

پس از تعیین نوع موسیقی مورد نیاز ، وقت آن است که شروع به تجزیه و تحلیل آهنگ های بالقوه کنید. قدم زدن آهنگ را در نظر بگیرید. متناسب با سبک ویدیوی شما ، آهنگهایی با ریتم ثابت قابل تغییر هستند. به امید اینکه مورد علاقه شما ، مورد علاقه برتر 40 قرار بگیرد؟ آهنگهای پر طرفدار ، رادیو معمولاً در 4-5 قسمت ساخته می شوند و انتقال آن نیز دشوار است. سعی کنید آهنگ های ساده ای را انتخاب کنید که حلقه آن آسان باشد. اگر به دنبال یک آهنگ ساز هستید ، حتماً چیزی را پیدا کنید که با سازهای واقعی ضبط شده باشد. آهنگ های ساخته شده با نمونه های دیجیتالی می توانند ویدیوی شما را غیر حرفه ای و به روز کنند.

در آخر ، اضافه کردن موسیقی مقدماتی و برون مرزی را در نظر بگیرید. موسیقی مقدماتی و برون سپاری یا بوک بوک ها می توانند به عنوان موضوعی برای محتوای شما باشند. این موارد اگر در کل ویدیوی خود به موسیقی نیازی نداشته باشید ، انتخاب بسیار خوبی هستند. موسیقی Bookend می تواند به تنظیم لحن ویدیوی شما کمک کند ، به طور طبیعی محتوای خود را در فصل ها تقسیم کنید و بینندگان خود را احساس کنند که تجربه کاملی دارند.

در حالی که برخی از فیلم ها بدون موسیقی پس زمینه ناتمام هستند ، برخی دیگر فقط به چند آهنگ نیاز دارند تا پروژه را به هم پیوند دهند. به ویدیوهایی که سبک مشابهی دارند توجه کنید تا ببینید چگونه دیگران از موسیقی استفاده می کنند.

10. ضبط صدای شما بیش از

شما فیلم و موسیقی فیلم خود را دارید – اکنون زمان آن رسیده که در مورد صدای صوتی گپ بزنید. صدا بیش از روایت ویدیوی جداگانه ای است که توسط بلندگو روی دوربین صحبت نمی شود. صدای صوتی ابزاری مؤثر است که می تواند به محتویات شما نسبتاً روانتر ، عاطفی و روان تر کمک کند.

یادآوری این نکته ضروری است که صداوسیما به اندازه تصاویر تصویری اهمیت دارد. خبر خوب این است که شما لازم نیست Don LaFontaine بعدی باشید یا یک حرفه ای را استخدام کنید تا صدایی عالی را ضبط کنید. در زیر چند نکته برای ضبط صدا در بودجه وجود دارد.

 • مکانی پیدا کنید. برای ثبت در یک مکان تصمیم بگیرید. اگر نمی توانید به یک استودیوی حرفه ای بروید ، سعی کنید یک اتاق آرام را دور از حواس پرتی صداهای بیرونی مانند آژیرها ، باز کردن و بسته شدن درها و افرادی که از طریق تلفن صحبت می کنند انتخاب کنید. فیلمنامه خود را با صدای بلند بخوانید و به آکوستیک اتاق توجه کنید. آیا صدای شما صدا می کند یا صدا را صدا می کند؟ در این صورت ، ضبط در فضای متفاوت یا اضافه کردن مبلمان برای پر کردن اتاق را در نظر بگیرید.
 • آماده کردن. تمرین کامل می کند! قبل از ضبط ، چندین بار اسکریپت خود را بخوانید و به مکث ، انتقال و کلمات دشوار توجه کنید . در روز بزرگ ، مطمئن باشید که از آبرسانی خودداری کنید و از پوشیدن لباس یا جواهرات پر سروصدا خودداری کنید. همچنین ، هنگام ضبط از ایستاده ، لپ تاپ یا teleprompter استفاده کنید تا از طریق یک اسکریپت چاپ شده زنگ نزنید.
 • تست کنید و گوش دهید. فکر می کنید فقط یک بار می توانید صدای عالی را ضبط کنید؟ دوباره فکر کنید! در یک جفت هدفون خوب سرمایه گذاری کنید و در طول مراحل ضبط صدا را از کیفیت صوتی خود مراقبت کنید. گرفتن صوتی جدید نسبت به تلاش برای رفع آن در طی مراحل ویرایش آسانتر است. توصیه می کنیم چندین بار به خصوص چند بند اول از اسکریپت خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که صدای شما کاملاً گرم شده است. اگر صداهای متناوب یا صدا را می شنوید ، سعی کنید دورتر از میکروفون بایستید یا در یک فیلتر پاپ سرمایه گذاری کنید.
 • آروم باش! حتما هنگام ضبط صدای خود به آرامی بخوانید ، مکث کنید و استراحت کنید. گاهی اوقات تنها چیزی که شما نیاز دارید یک جرعه آب است تا بتوانید در مسیر برگشت قرار بگیرید.

سیستم عامل میزبانی ویدیو

شما آماده انتشار فیلم خود هستید. شما فیلم را شلیک کردید ، آنرا با هم ویرایش کردید ، موسیقی و صدا را اضافه کردید ، و آن را برای وب صادر کردید. اکنون زمان آن رسیده است که ویدیوی خود را به صورت آنلاین بدست آورید تا مخاطبان شما بتوانند شروع به مشاهده ، اشتراک گذاری و تعامل با آن کنند.

شما برای میزبانی فیلم ها بصورت آنلاین گزینه های مختلفی دارید و در این بخش در مورد برخی از بهترین ها صحبت خواهیم کرد.

YouTube

وقتی از دوستان خود می پرسید که از کدام پلت فرم ویدیویی آنلاین استفاده می کنند ، پاسخی که احتمالاً بیشتر آنها را می شنوید YouTube است . YouTube بزرگترین پلتفرم میزبانی ویدیو ، دومین بستر بزرگ جستجو پس از گوگل و سومین وب سایت پر بازدید در جهان است. هر روز مردم بیش از پنج میلیارد فیلم در YouTube مشاهده می کنند. همچنین آپلود فیلم های شما در YouTube و بهینه سازی آنها برای جستجو رایگان است .

YouTube علاوه بر مخاطبان گسترده خود ، چندین ویژگی دیگر را نیز ارائه می دهد که این سیستم عامل را به گزینه مناسبی برای میزبانی فیلم شما تبدیل می کند. از آنجا که ویدیوهای YouTube در کانالهای جداگانه میزبانی می شوند ، این پلتفرم به شما امکان می دهد مخاطب اختصاصی مشترکین را بسازید. کاربرانی که کانال شما را دنبال می کنند ، بیشتر احتمال دارد ویدیوهای دیگری را که آپلود می کنید ، مشاهده کنند.

در داخل کانال خود ، همچنین می توانید فیلم ها را در لیست های پخش سازماندهی کنید ، بنابراین جستجو مخاطبان خود را در محتوای خود آسان می کند. به عنوان یک بستر اجتماعی ، بینندگان می توانند با دوست داشتن و اظهارنظر درباره آنها ، با فیلم های شما درگیر شوند و فرصتی دیگر برای تعامل با مخاطبان شما فراهم می کند. YouTube همچنین گزینه های تبلیغاتی متنوعی را برای هدف گیری پیشرفته تر ارائه می دهد.

اگرچه YouTube این مزیت را برای دسترسی به مخاطبان بزرگ و بدون هیچ هزینه ای برای بارگذاری و میزبانی فیلم ها ارائه می دهد ، اما چندین نکته جانبی برای سیستم عامل وجود دارد. در حالی که تبلیغات ویدئویی می تواند ابزاری عالی برای تبلیغ مطالب شخصی شما باشد ، تعداد تبلیغات روی این سکو از سایر تبلیغ کنندگان می تواند از تجربه بیننده شما خدشه دار شود.

YouTube همچنین (تعجب آور ، شگفت زده!) بسیار اعتیاد آور است. 83٪ از بینندگان YouTube را بر هر سکوی ویدیویی دیگری ترجیح می دهند . هنگامی که بینندگان روی سکو هستند ، معمولاً برای تماشای ویدیوی دیگری به اطراف می چسبند … یا 20. این امر می تواند باعث شود ترافیک برگشتی به سایت شما از این سیستم عامل دشوار شود. با وجود این موانع ، YouTube یک بستر عالی برای میزبانی فیلم ها و رشد مخاطبان شماست.

ویمئو

اگر دوستان شما به سؤال قبلی شما با “یوتیوب” پاسخ ندادند ، آنها به احتمال زیاد با Vimeo ، دومین پلتفرم میزبان ویدیو بزرگ پاسخ دادند. مخاطب Vimeo به طور قابل توجهی کوچکتر است ( 715 میلیون بازدید ماهانه ) نسبت به YouTube ، اما هنوز فواید بسیاری وجود دارد که باعث می شود به طور یکسان مورد علاقه سازندگان محتوا و بینندگان قرار بگیرد.

از جمله این موارد ، رابط کاربری ساده تر و تمیز تری است که حرکت در سکو را آسان تر می کند. برخلاف YouTube ، Vimeo تبلیغات و تبلیغات بسیار محدودی دارد که در غیر این صورت از بینندگان شما کم می کند. فیلم های موجود در Vimeo نسبت به YouTube نیز از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و مخاطبان این سیستم عامل احتمالاً حرفه ای تر هستند.

Vimeo چندین گزینه حق بیمه متفاوت برای متناسب سازی بهتر مشاغل ارائه می دهد. حساب های حق بیمه ذخیره سازی اضافی ، تجزیه و تحلیل پیشرفته ، پشتیبانی مشتری ، شخصی سازی بازیکن ، دسترسی به ابزارهای تولید سرب و موارد دیگر را فراهم می کند. علاوه بر حساب های حق بیمه ، Vimeo همچنین با مشاغل همکاری می کند تا محتوای بازاریابی با کیفیت را تولید کند.

اگر به دنبال نمایش کیفیت بالا ، محتوای هنری هستید ، ممکن است Vimeo سکویی برای شما باشد. مخاطب درگیر و زیبایی شناسی زیبا آن را به مکانی عالی برای میزبانی فیلم های خلاق تبدیل کرده است. با این حال ، اگر روی کیفیت بیش از حد متمرکز شده اید و میزان دسترسی خود را افزایش می دهید ، ممکن است بخواهید گزینه های دیگر پلتفرم را کشف کنید.

حیاط

Vidyard یک سیستم عامل میزبانی ویدیو است که به طور خاص برای مشاغل ساخته شده است. این فقط گزینه دیگری برای ذخیره و مدیریت فیلم های شما نیست؛ درعوض ، این امکان را به شما می دهد تا به یک تجارت کاملاً فعال با ویدیو تبدیل شوید. منظور ما این است

این روزها ، ما می دانیم ارسال ویدیوی شما در YouTube کافی نیست. شما برای فیس بوک و اینستاگرام به محتوای ویدیویی خاص کانال احتیاج دارید ، نه برای وب سایت خود ذکر کنید. وارد شوید: Vidyard. این پلتفرم به شما امکان می دهد تا از همه مکان ها از یک مکان مرکزی همه و همه را منتشر و به روز کنید.

از این پرتال ، انواع بینش بیننده را پیدا خواهید کرد. کشف کنید چه نوع محتوای ویدیویی مخاطبان شما را دوست دارد و چگونه تماشای فیلم های آنها را مشاهده می کنید. سپس ، آن بینش ها را مستقیماً به نرم افزار اتوماسیون بازاریابی یا CRM هدایت کنید. به عنوان مثال ، اگر این چشم انداز که مشاهده کرده اید آخرین ویدیوی مطالعه موردی شما را مشاهده می کند ، بلافاصله به شما اطلاع داده می شود.

یکی از جالبترین ویژگی های Vidyard امکان شخصی سازی فیلم ها با نام بیننده یا شرکت مستقیماً در طراحی فیلم است. این کار علاوه بر ایجاد خلاقیت در هنگام شروع کار ویدئویی در استراتژی های بازاریابی و فروش خود است.

نحوه استفاده از ویدیو در سراسر Flywheel

خیلی اوقات ، شرکت ها از این فرصت می پرند تا اولین ویدیوی خود را بسازند. آنها برای صفحه اصلی خود مبلغی پول در یک فیلم توضیح دهنده خرج می کنند ، اما به محض اتمام پروژه ، همه جاه طلبی های ویدیویی آینده متوقف می شوند.

از طرف دیگر ، بسیاری از مشاغل ، فیلمهای اجتماعی زیادی را به دام می اندازند. اما از آنجا که آنها به سادگی مواردی را که دیده اند ، تکرار کرده اند ، فیلم های آنها به سختی چالش ها یا عادت های مخاطبان خود را در نظر نمی گیرند.

با توجه به زمان ، پول و منابع درگیر ، بازاریابی ویدیویی نمی تواند یک بازی حدس زده انگیز باشد. درعوض ، شما باید یک استراتژی جامع بازاریابی ویدیویی ایجاد کنید که برای همه جنبه های هواپیمای پرنده شما کاربرد دارد . این به معنای تفکر در زمینه روش شناسی ورودی است.

متدولوژی ورودی عبارت است از رویکرد بازاریابی و فروش که در جذب مشتری از طریق محتوا و تعامل مرتبط و مفید است. هر ویدیویی که ایجاد می کنید باید چالش های مخاطبان خود را بشناسد و راه حلی ارائه دهد. با نگاهی به تصویر بزرگ ، این محتوا در سفر به مصرف کنندگان راهنمایی می کند تا از محصول ، خدمات خود و آگاهی از ارزیابی ، ارزیابی و خرید محصولات خود مطلع شوند.

در بخش های بعدی انواع ویدیوهایی را که باید برای هر مرحله در تصویر بالا ایجاد کنید را پوشش خواهیم داد. برای شروع ، برنامه ریزی کنید برای هر کدام حداقل دو فیلم ایجاد کنید. فراموش نکنید که شامل تماس با اقدامات برای کمک به هدایت مخاطبانتان در سفر خرید خود و نقش “تبلیغ کننده” می شوید. با گذشت زمان ، می توانید براساس نرخ تبدیل و شکافهای محتوا که کشف می کنید ، بهبود پیدا کنید.

بازاریابی با فیلم

جذب (بازاریابی)

اولین قدم از روش ورودی برای جذب – یا تبدیل غریبه ها به بازدید کنندگان است. مصرف کنندگان در این مرحله چالش های خود را مشخص می کنند و تصمیم می گیرند که آیا باید به دنبال راه حل باشند. بنابراین ، فیلم هایی که شما ایجاد می کنید باید با مشکلات آنها همدلی کنید و راه حل احتمالی را در محصول یا خدمات خود معرفی کنید.

در نهایت ، هدف از این نوع ویدیو گسترش دسترسی و ایجاد اعتماد است . از آنجا که به دنبال بدست آوردن اشتراک گذاری برای ویدیوی خود هستید ، احتمالاً سرگرم کننده تر و هیجان انگیز تر از آموزش است. اما ، شما هنوز هم باید اطلاعات کافی ارائه دهید تا خود را به عنوان یک مقام در موضوع مرتبط کنید.

نمونه هایی از فیلم ها در مرحله “جذاب” عبارتند از فیلم های اجتماعی قابل تنفس که شخصیت برند شما را نشان می دهد ، فیلم های رهبری فکری که شما را به عنوان منبع اخبار و بینش صنعت معرفی می کنند ، فیلم های تجاری را با ارزش ها و مأموریت های خود ، یا توضیح دهنده ها و چگونگی به وجود آوردن نشان می دهند. فیلم هایی که نکات مربوط به حل نقطه درد مخاطب شما را ارائه می دهند.

75 نکته برای ایجاد ، اشتراک گذاری و بهینه سازی ویدیو را برای فیس بوک و اینستاگرام کشف کنید.

برای هر ویدئوی “جذب” ، از صحبت بیش از حد درباره محصول خودداری کنید. درعوض ، بگذارید ارزش ها و شخصیت برند شما ستاره (های) شمالی شما باشد. سرانجام ، زیرا این فیلم ها می توانند در کانالهای مختلفی زندگی کنند ، استراتژی های هر پلتفرم را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال ، یک فیلم فیسبوک ممکن است از نظر ابعاد مربع و انیمیشن های متنی برای بینندگان بی صدا باشد.

تبدیل (بازاریابی + فروش)

اکنون که بینندگان ویدیو و بازدید کنندگان وب سایت را به خود جذب کرده اید ، قدم بعدی تبدیل این بازدید کنندگان به پیشرو است. با بیشتر محتوای بازاریابی ورودی ، این به معنای جمع آوری نوعی اطلاعات تماس از طریق یک فرم است. ویدیو می تواند با مشاهده راه حلی برای خریدار ، چه قبل از فرم در صفحه فرود و چه به عنوان پیشنهاد ، به این فرآیند کمک کند. در کل ، هدف از این نوع فیلم ها آموزش و هیجان است .

فیلم های “تبدیل” ممکن است شامل یک وبینار پر از توصیه های تاکتیکی ، نمایش محصول ارسال شده از طریق ایمیل ، فیلم های تبلیغاتی صفحه فرود ، مطالعات موردی یا توضیح دهنده های عمیق تر و فیلم های چگونه باشد. به عنوان مثال ، در حالی که یک فیلم “جذاب” می تواند یک نکته سریع برای ناخن های فروش را فراهم کند ، فیلم “تبدیل” می تواند یک فیلم توضیح دهنده انیمیشن باشد که متدولوژی فروش ورودی را تجزیه می کند.

بستن (فروش)

شما مخاطبان جدیدی را با فیلم های خود جذب کرده اید و بازدید کنندگان مناسب را به عنوان هدایت تبدیل کرده اید. اکنون زمان بسته شدن این موارد منجر به مشتری شده است. با این حال ، به اندازه این مرحله مهم است ، فیلم های “نزدیک” اغلب مورد توجه بازاریابان و فروشندگان قرار می گیرند.

در این مرحله ، مصرف کننده وزن گزینه های خود را ارزیابی می کند و در مورد خرید تصمیم گیری می کند. بنابراین ، هدف از این نوع ویدیو این است که مخاطبان شما را با استفاده از محصول یا خدمات شما – و شکوفایی – تجسم کنند. یک دلیل 4 برابر وجود دارد زیرا بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند ویدیویی راجع به یک محصول تماشا کنند تا اینکه درباره آن بخوانند. فیلم ها قادر به نمایش عملکرد و افزایش احساسات هستند به گونه ای که توضیحات محصول هرگز نتوانسته است.

ویدئوهای عالی “نزدیک” شامل توصیفات مشتری با داستانهای قابل اعتماد ، نمایش های عمیق محصول ، فیلم های فرهنگی است که بینندگان را با کیفیت خدمات شما به فروش می رسانند ، یا حتی فیلم های شخصی سازی شده را نیز توضیح می دهند که دقیقاً چگونه محصول شما می تواند به تجارتشان کمک کند

دلخوشی (سرویس)

ممکن است خرید انجام شده باشد ، اما هنوز ویدیوی زیادی وجود دارد که می تواند مرحله پس از تبدیل مگس شما را بکار گیرد. در طی “مرحله لذت بخش” از روش ورودی ، هدف شما این است که به ارائه مطالب قابل توجه به کاربران بپردازید که تعامل آنها با محصول یا خدمات شما را تا حد ممکن باورنکردنی می کند. همچنین امیدوارم که آنها ارتباط خود را در مورد تجربه خود بگویند یا خودشان را به فروش برسانند. بنابراین ، هدف از این نوع ویدیو تشویق مشتریان به پذیرش نام تجاری شما و تبدیل شدن به تبشیر برند است .

اولین فرصت لذت بردن شما مستقیماً پس از خرید می آید. برای استقبال از آنها در اجتماع یا یک فیلم درون شبانه روزی ، یک ویدیوی تشکرکننده ارسال کنید تا از خرید جدیدشان در حال گردش باشید. سپس ، یک کتابخانه از دوره های آموزشی یا فیلم های آموزشی محصول ایجاد کنید تا از مشتریانی که سلف سرویس را ترجیح می دهند یا به سادگی می خواهند تخصص خود را گسترش دهند ، تهیه کنند.

اهداف خود را تعیین کرده و نتایج را تحلیل می کنید

در این مرحله ، شما می دانید که چگونه یک ویدیو ایجاد کنید و از کجا می توانید آن را میزبانی کنید. شما آماده برای شروع هستید ، درست است؟ نه کاملا. قبل از شیرجه رفتن ، باید اهداف ویدئویی خود را تعیین کرده و بهترین معیارها را برای تعیین اینکه آیا شما به آن اهداف رسیده اید یا خیر.

قبل از شروع هرگونه فعالیت بازاریابی ، تعیین هدف اصلی ویدیوی شما مهم است. این می تواند به افزایش آگاهی از برند ، تعامل یا حتی تبدیل برای یک آزمایش رایگان منجر شود. انتخاب تنها یک یا دو هدف برای هر فیلم بسیار مهم است. هنگامی که بیش از آن تعریف می کنید ، فیلم شما غیرمجاز به نظر می رسد ، و این باعث می شود بینندگان تعیین کنند که در آینده باید چه کاری انجام دهند.

هنگامی که به اهداف خود فکر می کنید ، حتما شخصیت خریدار خود را حفظ کرده و مخاطبان هدف را در خاطر داشته باشید. آن ها چند ساله هستند؟ آنها کجا زندگی می کنند؟ علایق آنها چیست؟ چگونه آنها معمولاً رسانه مصرف می کنند؟ در چه مرحله از سفر خریدار قرار دارند؟

همه این سؤالات می توانند در تعیین نوع ویدیویی که باید بسازید و در کجا باید آن را ارسال کنند ، کمک کند. به عنوان مثال ، اگر مخاطب مورد نظر شما با شرکت شما آشنا نیست ، احتمالاً می خواهید قبل از تولید یک ویدیوی محصولاتی عمیق ، ویدئویی بسازید که بر آگاهی از برند متمرکز باشد. همچنین می خواهید ویدئوی خود را در سایتی که قبلاً دسترسی گسترده ای مانند YouTube دارد ، میزبان کنید.

بعد ، بیایید در مورد معیارها صحبت کنیم. دانستن این موارد شما را برای تعریف و سنجش موفقیت شما و تعیین اهداف خود تجهیز می کند. هنگامی که یک فیلم ارسال می کنید ، وسواس داشتن با یک متریک آسان است – تعداد مشاهده ها. در حالی که تعداد بازدیدها می تواند معیار مهمی باشد ، بسیاری دیگر وجود دارند که ممکن است بیشتر به تبلیغات شما مربوط باشند.

در زیر معیارهای محبوب بسیاری را مشاهده می کنید که هنگام انتشار و پیگیری ویدیو مشاهده می کنید.

 • تعداد مشاهده: تعداد بازدیدها تعداد دفعات مشاهده شده از ویدیوی شما است – همچنین به عنوان دسترسی نیز گفته می شود. اگر هدف شما افزایش آگاهی از برند باشد و محتوای شما توسط هرچه بیشتر افراد دیده شود ، این متریک عالی است. با این حال ، به یاد داشته باشید که هر پلتفرم میزبانی ویدیو یک نمای متفاوت را اندازه می گیرد. به عنوان مثال ، نمای در YouTube 30 ثانیه است در حالی که یک نمایش در Facebook فقط 3 ثانیه است. قبل از گزارش در مورد تعداد مشاهده ویدیوی خود ، حتماً چاپ خوب را بخوانید.
 • میزان پخش: میزان پخش درصد افرادی است که ویدیوی شما را پخش کرده اند و براساس تعداد برداشت های دریافت شده تقسیم می شوند. این متریک به تعیین میزان ارتباط یا جذاب بودن ویدیوی شما برای مخاطبان کمک می کند. اگر هزاران نفر فیلم شما را می بینند ، اما تعداد معدودی از مردم آن را بازی می کنند ، احتمالاً زمان آن رسیده است که محتوای شما بهینه شود.
 • اشتراک گذاری اجتماعی و نظرات: اگر در رسانه های اجتماعی هستید ، احتمالاً با اشتراک گذاری و اظهار نظر آشنا هستید. سهام و نظرات اجتماعی نشانگرهای خوبی درباره میزان ارتباط محتوای شما با مخاطب هدف شما است. اگر بیننده ویدیوی شما را تماشا کند و زمان به اشتراک گذاشتن آن با شبکه خود را ببرد ، احتمالاً شما یک محتوای عالی ایجاد کرده اید. اشتراک های اجتماعی نیز مهم هستند زیرا هرچه هرچه بیشتر ویدیوی شما به اشتراک گذاشته شود ، بیشتر مشاهده می شود. اگر هدف شما رسیدن به افراد زیادی است ، سهام اجتماعی معیار مناسبی برای پیگیری است.
 • اتمام فیلم: اگر وقت خود را برای تهیه یک فیلم گرفتید … احتمالاً می خواهید مردم همه چیز را تماشا کنند ، درست است؟ اتمام ویدیو تعداد دفعاتی است که یک فیلم به طور کلی پخش می شود. در هنگام تلاش برای تعیین موفقیت ویدیوی شما ، این متریک می تواند از تعداد بازدید قابل اطمینان باشد.
 • نرخ تکمیل: میزان تکمیل تعداد افرادی است که ویدیوی شما را تکمیل کرده و براساس تعداد افرادی که آن را پخش کرده اند تقسیم شده است. میزان تکمیل و سایر معیارهای نامزدی یک روش عالی برای سنجش واکنش بیننده نسبت به ویدیوی شما است. آیا نرخ تکمیل کم دارید؟ آیا همه مردم در یک نقطه معین رها می شوند؟ این ممکن است علامتی باشد که محتوای ویدیوی شما با مخاطب مورد نظر تشدید نمی شود.
 • Click-Through Rate: با کلیک بر روی نرخ (CTR) تعداد دفعات کلیک روی تماس شما (CTA) براساس تعداد دفعات مشاهده شده تقسیم می شود. CTR یک شاخص عالی برای اثربخشی ویدیوی شما در ترغیب مردم به انجام اقدامات مورد نظر شماست. اگر CTR شما کم است ، در طرح یا کپی CTA خود تجدید نظر کنید.
 • نرخ تبدیل: نرخ تبدیل تعداد دفعاتی است که بازدیدکنندگان عملکرد دلخواه شما را براساس تعداد کلیک های CTA خود تقسیم می کنند. اگر هدف شما این است که بینندگان خود عملی را مانند ثبت نام در یک جلسه آزمایشی رایگان انجام دهند ، سعی کنید یک ویدیو را به صفحه فرود خود اضافه کنید تا ببینید آیا نرخ تبدیل شما افزایش می یابد یا خیر.
 • نرخ گزاف گویی و زمان در صفحه : آیا به فکر اضافه کردن فیلم به صفحه وب هستید؟ قبل از افزودن ویدیو به میزان گزاف گویی صفحه و میزان زمان صرف شده در صفحه توجه کنید. بعد از قرار دادن ویدیو ، حتماً معیارها را بررسی کنید تا ببینید ارتباط مردم با سایر محتوای شما تغییر می کند یا خیر.

آماده ، نور، صدا، حرکت!

حدس می زنم الان احساس کمی احساس غرق شدن کرده اید. نگران نباشید ، تنها نیستید. ویرایش فیلم و بازاریابی در ابتدا می تواند دلهره آور به نظر برسد ، اما با کمی تمرین و صبر ، می توانید به راحتی محتوا با کیفیت بالا تولید کنید که منحصر به فرد برای برند شما باشد.

با 71 درصد از مصرف کنندگان که ویدیو های بیشتری را نسبت به سال گذشته به صورت آنلاین مشاهده می کنند ، مارک ها دیگر نمی توانند محبوبیت روزافزون آنها را نادیده بگیرند. خوشبختانه ، ایجاد محتوای عالی هرگز آسان نبوده است!

سعی کنید یک وبلاگ مکتوب را به یک ویدیو تبدیل کنید یا یک آموزش محصول ایجاد کنید. استفاده از فیلم برای نمایش اطلاعات به روشی جدید و جالب مطمئناً مخاطبان شما را مورد علاقه و علاقه قرار می دهد. دوربینی را بگیرید ، فیلمبرداری را شروع کنید و تماشا کنید که سطح درگیری شما افزایش می یابد. وقت آن رسیده است که ویدیو بخشی اساسی از استراتژی بازاریابی شما باشد!

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 7 =