چشم انداز رسانه های اجتماعی در سال 2020


چشم انداز رسانه های اجتماعی در سال 2020

بیایید نگاهی به وضعیت رسانه های اجتماعی در سال 2020 بیندازیم، در اینصورت می توانید با نگاهی به روندهای رسانه های اجتماعی بزرگ ، مراقب این سال باشید.

طبق گزارش  Sprout Social ، هزینه تبلیغات در رسانه های اجتماعی در دوازده ماه آینده تا 102 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت و این منکر این نیست که رسانه های اجتماعی به همان اندازه در مورد تجارت و سود افراد می توانند ارتباط برقرار کنند.

 ارائه تجربه مشتری شخصی همچنان یک عامل مهم برای استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی در سال 2020 است. بنابراین ، جمع آوری داده های آنلاین از طریق ردیابی رفتاری بسیار مهم است و ارتباطات یک به یک. در مقیاس بزرگ ممکن است بهترین فرصت برای بازاریابان برای دستیابی به آن باشد.

ویدئوهای زنده و استوری های پوششی

یکی از بزرگترین گرایش های رسانه های اجتماعی در سال 2020 افزایش قالب های استوری خواهد بود. برای اولین بار توسط Snapchat راه اندازی شد ، محتواهای زودگذری که اکنون در فیس بوک ، اینستاگرام ، واتس اپ ، یوتیوب و البته TikTok در دسترس است.

مطابق گفته TechCrunch ، رشد داستان های ویدیویی در سال 2018 [پانزده برابر سریعتر به عنوان رسانه های اجتماعی معمولی بود. با هزاره ها و ژنرال Z که عاشق این قالب هستند ، محتوای ویدیویی زودگذر فرصت های بسیار خوبی را برای بازاریابان برای درگیر کردن دنبال کنندگان فراهم می کند. با استفاده از نظرسنجی ها برای جمع آوری بینش از مخاطبان می توانید با ایجاد تعاملی در داستان های ویدیویی خود ، آن را به شکلی بالا ببرید.

برندها می توانند با رفتن مستقیم ، اصالت خاصی را نشان دهند. مخاطبان می دانند که این یک اقدام غیرقابل پیش بینی با برخی از خطرات ذاتی است. انتخاب ارائه یک فیلم زنده به پیروان می گوید که مارک تجاری باز ، صادقانه و مایل است خودش را همانطور که هست ارائه دهد – زگیل ها و همه.

فیلم زنده به هیچ وجه تازگی ندارد ، اما سال گذشته شاهد رشد مداوم آن هستیم. طبق Wyzowl :

  • 89٪ بازاریابان ویدیو می گویند ویدئو ROI خوبی تولید می کند.
  • 83٪ از بازاریابان ویدیو می گویند که ویدیو باعث تولید نسل سرب می شود.
  • 87٪ از بازاریابان ویدیو می گویند که ویدیو ترافیک وب سایت خود را افزایش می دهد.

فیلم های زنده روشی منحصر به فرد و قدرتمند برای ارتباط با مخاطبان خود و تعمیق روابط بین برند و طرفداران آن ارائه می دهند.

با وجود صحت ، فیلم های زنده مؤثر و جذاب به طور فزاینده ای پیچیده تر می شوند. روزهایی گذشته که صحبت کردن در مقابل وب کم کافی بود. مقادیر تولید بالاتر ، با استفاده از چندین دوربین و تجهیزات صوتی حرفه ای ، اکنون به یک هنجار تبدیل شده است.

تجارت اجتماعی به جریان اصلی بدل خواهد شد.

ژنرال Z [ را صرف سه برابر زمان خرید در سکوهای رسانه های اجتماعی در مقایسه با میانگین مصرف کننده آنلاین می کند. اکثریت قریب به اتفاق این خرید آنلاین بر روی سیستم عامل های بصری مانند اینستاگرام و اسنپ چت انجام می شود.

در حقیقت ، قبل از اینکه رسانه های اجتماعی و تجارت الکترونیکی گرد هم بیایند ، فقط یک زمان زمان صرف شده بود ، و 2020 ممکن است سال پیشرفتی برای تجارت اجتماعی باشد. تحقیقات نشان می دهد که 42٪ افراد 18-34 ساله ادعا کرده اند که مرتباً از تجارت اجتماعی استفاده می کنند.

 The Social Media Landscape in 2020

هنگامی که خریداران آنلاین می توانند محصولاتی را مستقیماً در فید رسانه های اجتماعی خود خریداری کنند ، تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد ، به خصوص در دستگاه های تلفن همراه. ما مطمئناً شاهد افزایش تجارت اجتماعی در طی سال آینده خواهیم بود ، زیرا مشاغل تجارت الکترونیک قصد دارند از استراتژی ایجاد یک سفر مشتری روانتر که باعث فروش و رضایت مشتری می شود استفاده کنند.

هوش مصنوعی بر خدمات مشتری مسلط خواهد شد

فقط چند سال پیش ، مفهوم چت های سرویس دهی به مشتری بسیار دور از ذهن به نظر می رسید. تصور حتی سخت تر این تصور بود که مشتریان در واقع می خواهند به جای یک شخص با چت بابات ارتباط برقرار کنند.

در سال 2020 ، چت بات ها بسیار باهوش تر و سریع تر هستند ، زیرا پیشرفت های فناوری هوش مصنوعی این نرم افزار را به یک دارایی واقعی تبدیل کرده اند که می تواند هر شغلی را ارتقا بخشد. آمارهای زیر را از سال 2019 در نظر بگیرید:

چت بوتی های AI نیازی به استراحت ندارند و در همان زمان با معاملات چند مشتری خسته نمی شوید. با پیشرفت فناوری ، مشاغل بیشتری آن را به استراتژی های رسانه های اجتماعی خود سوق می دهند.

مدیران عامل و مدیر عامل در رسانه های اجتماعی

طبق گزارش DOMO و     در سال 2014 فقط 39% از مدیر عاملان در رسانه های اجتماعی حضور داشتند . اما امروز کسانیکه رسانه های اجتماعی را نادیده می گیرند یا به خوبی از آن استفاده نمی کنند ، در حاشیه رقابتی از دست می روند. 

با شفافیت ، صراحت و اعتماد به عنوان آماده نگه داشتن کلمات کلیدی تجارت برای آینده قابل پیش بینی ، انتظار داریم که تعداد فزاینده ای از مدیران عامل و مدیران برتر را شاهد باشیم. فعالانه در رسانه های اجتماعی. طبق گزارشی از سوی Domo و CEO.com ، فقط 39٪ مدیر عاملان Fortune 500 در سال 2014 حضور رسانه های اجتماعی داشتند. امروز ، کسانی که رسانه های اجتماعی را نادیده می گیرند یا به خوبی از آن استفاده نمی کنند ، از دست می روند. در حاشیه رقابتی.

مدیر عاملانی که در دسترس هستند ، رهبری نشان می دهند و علاقه دارند که با بازخورد مشتریان خود (چه خوب و چه بد) درگیر شوند و به سمت ایجاد حسن نیت و بهبود شهرت کلی شرکت گام بردارند.

Dataconomy رتبه بندی [مدیر عاملان برتر را براساس احساسات رسانه های اجتماعی منتشر کرد. مدیران ارشد ، که از لیست های فوربز ، هاروارد بازبینی و لیست فورچون استخراج شده اند ، در طول مدت 12 ماه مجبور بودند حداقل 40،000 توییت در مورد آنها داشته باشند. از داده های توییتر برای فهمیدن احساسات عمومی در مورد آنها استفاده شد.

“سه مقام برتر رده بندی ، برایان چسکی (Airbnb) ، جان لگر (T-Mobile) و مارک بنیوف (Salesforce) به عنوان رهبر شرکت های موفق اما جالب تر از آن به عنوان ارتباطات در دسترس مثبت نگاه کردند. ژان پیر کلوپرز ، مدیر عامل شرکت BrandsEye ، شرکت استخراج افکار که داده های گزارش را تجزیه و تحلیل می کند ، یادآور می شود.

موفقیت برایان چسکی که دارای رتبه برتر است ، تا حدی به تعامل های عمومی مکرر وی در توییتر مربوط می شود. او همچنین وقتی توئیت کرد که Airbnb مسکن رایگان برای هر کسی که از ممنوعیت سفر رئیس جمهور ترامپ در سال 2018 برخوردار باشد ، مسکن رایگان را فراهم می آورد.

Marc Benioff از Salesforce ، که در جایگاه سوم قرار دارد ، با ادعای خود در مسائل سیاسی و اجتماعی ، یعنی مخالفت وی با یک قانون تبعیض آمیز پیشنهادی LGBT در تگزاس ، نیز به تمایز دست یافت. نیمی از توییت های جان لگر پاسخ مستقیم به سؤال ها و شکایات مشتریان است و وی را به مدیر عامل قابل دسترسی در لیست تبدیل می کند. یکی دیگر از مدیرعامل های بسیار متصل در سال 2020 ، الون مسک است که هیچ وقت خیلی خجالتی نیست که به جهانیان اطلاع دهد که با تسلا چه می کند.

بازاریابی اینفلوئنسر در حال رشد است.

اکنون مشخص است که تأثیر گذارها به هیچ کجا نمی روند. Millennials ستاره یوتیوب را به دنیا آورد و ژنرال Z در حال بازاریابی تأثیرگذار در یک مسیر شغلی کاملاً پرمحتوا و بسیار پرسود برای آینده است.

در سال 2020 ، 59٪ از بازاریابان قصد دارند تا بودجه تأثیرگذار خود را افزایش دهند ، از قدرت و قدرت اقناع پذیری افراد قابل اعتماد با مخاطبان ویژه طاقچه استفاده کنند. جالب است که ، این میکرو تاثر ها با 10،000 – 100،000 طرفدار هستند که باید بیشترین بهره را ببرند ، زیرا بسیاری از مشاغل کوچک به جای اینکه بودجه دریافت کمک های مشهور را انتخاب کنند ، با این افراد همکاری می کنند.

یکی از چالش های احتمالی این خبر این است که اینستاگرام شروع به پنهان کردن لایک ها کرد ، که می تواند مشکلی را برای تأثیر گذاران خرد در سال 2020 ایجاد کند. رسانه های اجتماعی ، و با افزایش تجارت های اجتماعی و داستان های ویدیویی ، صنعت بازاریابی تأثیرگذار نیز به چشم می خورد.

تغییر روی داده است

در سال 2019 ، ما شاهد بودیم که TikTok در بارگیری 1.5B منفجر شد و هر اعتقادی را مبنی بر اینکه سیستم عامل های پیشرو شکست ناپذیر بودند ، منفجر کرد. نسل جوان تر فیلم ها ، محتوای تعاملی و برنامه های واقعیت افزوده (Sn) مانند Snapchat و TikTok را ترجیح می دهند تا رسانه های اجتماعی سنتی Facebook و پست های متنی.

اگر مشاغل قصد دارند در سال 2020 حواشی خود را حفظ کنند ، تیم های بازاریابی باید با روند رسانه های اجتماعی به روز باشند و از ایده ها و فن آوری های جدید مانند تجارت اجتماعی و AR استفاده کنند.

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 2 =